به روز رسانی شده در : یکشنبه 6 خرداد 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش
1403/02/26
فدانیک

به گزارش خبرگزاری فدانیک، بیست‌وسومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، هفته‌های پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و با توجه …

به گزارش خبرگزاری فدانیک، بیست‌وسومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، هفته‌های پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و با توجه به روند امتیازگیری تیم‌ها در بالا و پایین جدول شاید بتوان با نگاهی اجمالی قهرمان و البته مدعیان سقوط به لیگ آزادگان را پیش‌بینی کرد.
سرخابی‌های پایتخت هم اکنون با اختلاف یک امتیاز با یکدیگر تنها مدعیان کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌روند و اگر شاگردان جواد نکونام در هفته‌های پیش‌رو دچار لغزش نشوند به احتمال فراوان جام را به خانه خواهند برد. در قعر جدول مسابقات نیز صنعت نفت آبادان، استقلال خوزستان و فولاد خوزستان جدی‌ترین مدعیان سقوط به لیگ‌آزادگان هستند و از میان آن‌ها دو تیم باید با رقابت‌های لیگ برتر خداحافظی کند.
بدون تردید وضعیت کنونی تیم‌های جنوبی کشورمان تمام اهالی فوتبال را آزرده خاطر کرده است. چراکه آن‌ها تا این لحظه ستاره‌های درخشانی را به فوتبال ایران معرفی کرده‌اند و بدون تردید زوال تیم‌های جنوبی تا حدودی روی آینده لیگ برتر نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وضعیت جنوبی‌ها ناراحت کننده است
حسن اشجاری، کارشناس فوتبال کشورمان درباره وضعیت تیم‌های مدعی قهرمانی به فدانیک می‌گوید: برخلاف آنچه انتظار می‌رفت سرخابی‌های پایتخت خیلی زود خود را از سایر تیم‌ها جدا کردند و همانطور که مشخص است قهرمان این دوره از مسابقات یکی از این دو تیم خواهد بود. با توجه به روند نتیجه‌گیری استقلال و پرسپولیس نیز اعتقاد دارم تکلیف قهرمان هفته آخر مشخص خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط تیم‌های مدعی سقوط می‌افزاید: وضعیت سه تیم جنوبی کشورمان واقعاً ناراحت کننده است و از نظر من دو تیم سقوط کننده به دسته پایین‌تر از میان آن‌ها خواهد بود. در هر صورت با توجه به شرایطی که در جدول حکم‌فرما است هر تیمی که توانسته از فرصت‌های خود بهره ببرد، بهترین تصمیم را در خصوص انتخاب سرمربی اتخاذ کرده و در جدال‌های شش امتیازی به عنوان تیم پیروز از میدان خارج شده است؛ توانسته خود را از قعر جدول جدا کند. در حال حاضر پیکان نیز به منطقه سقوط نزدیک شده است، اما نظر من این است که تیم‌های سقوط کننده جنوبی خواهند بود.

نابودی فوتبال خوزستان یعنی استعداد سوزی
اشجاری تصریح می‌کند: همواره تیم‌هایی که از لیگ آزادگان به لیگ برتر صعود می‌کنند، در همان فصل مستعد سقوط به دسته پایین‌تر هستند و چه بسا به مراحل پایین‌تر نیز بروند نمونه بارز آن نیز برق شیراز است. اگر چنین اتفاقی برای فوتبال خوزستان که یکی از جریان‌های اصلی بازیکن سازی فوتبال در کشورمان به شمار می‌رود اتفاق بیفتد استعداد سوزی را به همراه دارد. چراکه بسیاری از بازیکنان به ویژه مهره‌های جوان نمی‌توانند از سهمیه لیگ برتر خود استفاده کنند.
وی ادامه می‌دهد: آنچه که اهمیت دارد این است که تیم‌های پایین جدول خیلی سریع از طریق برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری مناسب به لیگ برتر بازگردند. چراکه اگر چنین اتفاقی رقم نخورد همچنان شاهد این وضعیت نامطلوب برای آن‌ها خواهیم بود.

فولاد مشکلات مدیریتی دارد
کارشناس فوتبال کشورمان پیرامون وضعیت فولاد خوزستان خاطرنشان می‌کند: از نظر من خوزستان نباید از فوتبال کشورمان حذف شود. چراکه هر سال استعدادهای درخشانی را به لیگ برتر معرفی می‌کند. فولاد خوزستان به دلیل درگیری‌های مدیریتی، اشتباه در انتخاب سرمربی و نحوه بستن تیم با مشکل مواجه شده است، اما صنعت نفت و استقلال خوزستان در سال‌های گذشته نیز برای بقا جنگیده‌اند و این مقاومت بالاخره تمام خواهد شد.
وی درباره حواشی هفته‌های پایانی لیگ برتر اضافه می‌کند: از نظر من ایجاد حواشی همچون تأثیر رنگ لباس در تعیین نتیجه مسابقه، جنگ زرگری است. یک سرمربی ۲۰ هفته یک نوع لباس پوشیده و از نظر من مطرح شدن چنین شایعاتی زیبا نیست. چراکه تیم‌ها را به حاشیه می‌برد.
ملوان لغزش نمی‌کرد، آسیایی می‌شد
اشجاری در خصوص عملکرد شاگردان دقیقی و تارتار یادآور می‌شود: شمس آذر عملکرد بسیار خوبی داشته و سعید دقیقی ثابت کرده است توانمندی‌های بالایی دارد. این تیم ثابت کرد اگر به مهره‌های جوان فرصت داده شود کسب نتیجه مطلوب چندان دشوار نیست. ملوان نیز با هدایت مهدی تارتار و شرایط مالی مناسب عملکرد قابل قبولی ارائه داد و در فصل جاری دغدغه سقوط نداشت. اگر این تیم در هفته‌های گذشته نتایج سینوسی کسب نمی‌کرد می‌توانست از گزینه‌های کسب سهمیه آسیایی باشد.

سه بازی پایانی لیگ فینال‌گونه است
محمد نوری، کارشناس فوتبال کشورمان درباره وضعیت تیم‌های مدعی قهرمانی به فدانیک می‌گوید: رقابت‌های لیگ‌برتر در بالا و پایین جدول حساس است. سرخابی‌های پایتخت نیز پا به پای یکدیگر برای کسب عنوان قهرمانی می‌جنگند. سه بازی پیش‌رو برای استقلال و پرسپولیس حکم فینال را دارد و یک لغزش باعث می‌شود قهرمانی از دست شاگردان نکونام برود. آبی پوشان تلاش خود را برای حفظ فاصله یک امتیازی به کار گرفته‌اند و باید سه بازی پایانی لیگ را جدی گرفت.
وی می‌افزاید: فولاد در شرایطی برابر استقلال شکست خورد که در منطقه سقوط حضور داشت و نساجی نیز شرایطی مشابه این تیم دارد. در فصل جاری جواد نکونام با شرایط دشواری جلو آمد و از نظر من باید این فصل برای آبی‌پوشان با قهرمانی به پایان برسد.

تیم‌ها در مستطیل سبز خود را ثابت کنند
کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به حواشی دیدار استقلال و فولاد در هفته بیست‌وهفتم خاطر نشان می‌کند: فولاد از نظر فنی در مستطیل سبز حریف استقلال نمی‌شد و از نظر من حواشی پیش از این بازی با هدف ضعیف کردن شرایط روحی و روانی شاگردان نکونام ایجاد شد، اما داور مسابقه در زمان مناسبی واکنش نشان داد و ایجاد حاشیه سازی برای آن‌ها بدون نتیجه باقی ماند. تاکید می‌کنم حواشی زیبا نیستند و تیم‌ها باید در مستطیل سبز توانایی خود را اثبات کنند.
وی ادامه می‌دهد: وضعیت فوتبال خوزستان به رغم در اختیار داشتن استعدادهای درخشان ناراحت کننده است. فولاد از جمله تیم‌هایی به شمار می‌رود که امکانات و زیر ساخت‌های خوبی در اختیار دارد، اما مشکلات مدیریتی و تغییر مداوم سرمربی باعث شده این تیم چنین نتایجی کسب کند. از نظر من سو مدیریت و تفکرات اشتباه سبب شده استقلال خوزستان، صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان که از بهترین تیم‌های لیگ برتر به شمار می‌روند برای بقا بجنگند. امیدوارم فصل آینده شرایط به گونه‌ای باشد که این سه تیم بتوانند با تقویت زیر ساخت‌ها تا حدودی شرایط خود را بهبود ببخشند.
باید فکری به حال تیم‌های جنوبی شود
نوری خاطر نشان می‌کند: در حال حاضر سه تیم از جنوب کشور در لیگ‌برتر حضور دارند و شاید برای فوتبال این منطقه زیبا نباشد که از میان آن‌ها دو تیم به دسته پایین‌تر سقوط کند. بازی‌های لیگ برتر همچنان ادامه دارد، جنوب منبع استعدادهای فوتبالی است و امیدوارم حداقل یک تیم از این منطقه مجبور به ترک لیگ برتر باشد.

به‌گزارش فدانیک، همانطور که کارشناسان فوتبال کشورمان اعتقاد دارند هیچیک از تیم‌های بالا و پایین جدول نباید سه بازی پایانی لیگ برتر را دست کم بگیرند. چراکه لغزش در هر یک از فینال‌های پیش‌رو می‌تواند جریمه‌های سنگینی همچون از دست دادن جام قهرمانی یا سقوط به لیگ آزادگان را به همراه داشته باشد.
گزارش از شادی بخشی، فدانیک


https://www.fadanik.com/?p=61515
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “از قهرمانی سرخابی‌ها تا وداع با لیگ برتر

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز