به روز رسانی شده در : یکشنبه 24 تیر 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش

یکی از مهم ترین نکاتی که دختران در دوران آشنایی باید به آن توجه کنند این است که با چه مردانی نباید ازدواج کرد. تفاوت بین یک مرد خوب تا یک شوهر خوب خیلی زیاد است.

چه مردانی برای ازدواج مناسب نیستند؟

فدانیک :یکی از مهم ترین نکاتی که دختران در دوران آشنایی باید به آن توجه کنند این است که با چه مردانی نباید ازدواج کرد. تفاوت بین یک مرد خوب تا یک شوهر خوب خیلی زیاد است. یک سری از خصوصیات اخلاقی در مردان میتواند زندگی مشترک را برایتان از تلخ و غیر قابل تحمل کند. با چه مردانی نباید ازدواج کنیم؟ به نظر شما مرد زندگی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ متعهد و مسئولیت پذیر؟ خوش اخلاق و راستگو؟ قابل اتکا؟

مهم ترین تفاوت بین یک مرد و یک پسربچه ، قابل اتکا بودن او است ، این که شما بتوانید با خیال راحت بقیه زندگیتان را به دست او سپرده و به او تکیه کنید.

تفاوت بین یک مرد خوب تا یک شوهر خوب بسیار زیاد است . یک مرد حتی اگر از نظر ظاهری و اجتماعی موجه و خوش اخلاق و محترم و تحصیلکرده باشد ، اگر نتوانید به او تکیه کنید ، نمیتواند مرد زندگی شما شود.

مهم ترین اصل در یک رابطه سالم و هدفمند احترام متقابل و نشان دادن توجه به یکدیگر ، کمک به پیشرفت یکدیگر و گذراندن زمان هایی لذت بخش است . اگر وارد رابطه ای شده اید که مردتان کمتر در دسترس است، به ندرت با شما تماس میگیرد ، تلاشی برای جلب توجه و خوشحال کردن شما نمی کند ، زمان دلتنگی ، ناراحتی یا جر و بحثتان بیشتر از زمانی است که به شما خوش میگذرد ، احساس امنیت یا دلخواه بودن ندارید ، یا مردی که با او در ارتباط هستید به جای تعریف و تمجید و توجه به شما بیشتر در حال ایراد گرفتن یا مقایسه شما با دیگران است ، مسلما وارد یک رابطه سمی شده اید که برای خوشبختی آینده شما خطرناک است.  برخی خصوصیات اخلاقی مردان ، به شما نشان میدهد که این فرد نمیتواند شوهر خوبی باشد و نمیتوانید به او تکیه کنید.

در ادامه خصوصیات مردانی که نباید با آن ها ازدواج کنید را با شما در میان می گذاریم :

با چه مردانی نباید ازدواج کرد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن خانم ها ، به خصوص زمانی که وارد رابطه ای برای شناخت و ازدواج بشوند ، ایجاد میشود این است که با چه مردانی نباید ازدواج کنیم ؟ یا این که ازدواج با چه مردانی خطرناک است و میتواند منجر به شکست در ازدواج و ناراحتی های آینده برایشان شود .

 

ازدواج با مرد دروغگو

مردانی که برای رسیدن به اهدافشان به راحتی دروغ میگویند یا حتی برای شوخی و مسخره کردن طرف مقابل از دروغ استفاده میکنند احتمال این که بالاخره کارتان را به دادگاه بکشانند زیاد است. این مردان همیشه در دنیایی خیالی زندگی میکنند و اغلب دروغ هایشان را فراموش میکنند.

 


بیشتر بخوانید : ازدواج استیجاری چیست؟ و عوامل مهم ایجاد ازدواج استیجاری


ازدواج با مرد مامانی

برخی مردان تا ابد به مادرشان وابسته اند و تنها راه سازش با آن ها جا کردن خودتان در دل مادرشان است وگرنه زندگیتان با ناراحتی زیادی همراه خواهد شد و به قولی بدبخت میشوید. این مردان به اصطلاح پسر خوب مامان هستند و از نظر روانی به مادرشان وابسته اند و رضایت هیچ کس بیشتر از مادرشان برایشان اهمیت ندارد و برای انجام هر کاری نیاز به نظر و مشورت مادرشان دارند بنابراین همیشه نظر مادر شوهر تعیین کننده تصمیمات مهم زندگی شما حتی مسافرت رفتنتان ، خواهد بود.

به هیچ عنوان تصور نکنید توانایی تغییر چنین مردی را خواهید داشت . تنها راه شما برای داشتن آرامش در زندگی با چنین مردی این است که با او همراه شوید و گوش به حرف مادرش باشید.

این مردان نیازمند تایید مادر یا حتی خواهرشان هستند و اهمیت نظر شما همیشه بعد از این افراد خواهد بود و بدون نظر آن ها نمیتوانید قدم از قدم بردارید و کوچکترین حرف ها و اختلافات زناشویی شما به سرعت به گوش خواهر شوهر و مادرشوهرتان خواهد رسید و همیشه رد پایشان در زندگی و اختلافات شما کاملا مشهود است و نمیتوانید یک زندگی مستقل دو نفره داشته باشید.

 

با این مردان هرگز ازدواج نکنید

ازدواج با مرد وابسته

مردی که اعتماد به نفس پایینی دارد و به طور افراطی نیاز دارد کسی از او مراقبت کند. چنین فردی توانایی تصمیم گیری درستی ندارد و حتی برای کوچکترین کارها باید از دیگران تایید بگیرد. چنین فردی به دلیل ترس از رها شدن با کسی مخالفت نمیکند و سعی میکند برای محبوب شدن ، همه جا خودش را موافق نشان دهد. این افراد با وجود اعتماد به نفس پایین ، ظاهر بسیار مهربانی دارند که میتواند در دوران آشنایی برایتان بسیار خوشایند باشد به طوری که وابستگی اش را ندیده بگیرید ولی بعد از ازدواج تبدیل به بزرگترین مشکل شما خواهد شد چون تبدیل به شوهری میشود که همه توانش را به کار میگیرد که همه را از خود راضی نگه دارد و هیچ گاه نظر مستقلی ندارد و نمیتواند به تنهایی برای زندگی اش تصمیم بگیرد.

 

ازدواج با مرد بهانه گیر و نق نقو

این مردان همیشه ناراحت و کلافه هستند و دنبال بهانه گیری اند و به ندرت پیش می آید که همه چیز مطابق میلشان پیش بروند. همیشه احساس میکنند قربانی شده اند و دیگران حقشان را خورده اند و دنیا درست با آن ها تا نکرده است . احتمال زیر آب زنی ، حسادت و فضولی در این افراد زیاد است و در مجموع در بلند مدت میتوانند افراد بسیار اعصاب خورد کنی باشند.

 

ازدواج با مرد منزوی 

برخی مردان به تنهایی و گوشه گیری خو گرفته اند. علاقه ای به ارتباط صمیمی با اطرافیان ندارند و همراهی با دیگران برایشان لذتی ندارد. بیشتر از تنهایی و فعالیت های فردی لذت می برند و اهل مسافرت و مهمانی رفتن و هر گونه فعالیت های جمعی نیستند. تعداد فعالیت های لذت بخش برای آن ها بسیار کم است. چنین فردی در ارتباط با دیگران و همسرش هیجان بسیار کمی دارد.

کم حرف و بی توجه است . تنهایی و آرامش بیشترین لذت را به این فرد میدهد بنابراین اگر فردی پر جنب و جوش و برون گرا هستید، در صورتی که این مرد از نظر مالی و ظاهری و خانوادگی و تحصیلات و جایگاه اجتماعی ، فردی ایده آل باشد ولی ازدواج با چنین مردی ، زندگی را برایتان جهنم میکند.

 

ازدواج با مرد خودشیفته

افراد خودشیفته ، غرور خاصی  دارند که برای دختران جذاب است ولی غرور و خودشیفتگی یکی از مهمترین خصوصیاتی که شما را بدبخت میکند . مرد خودشیفته بسیار زیرک است و شناخت این خصوصیت در آن ها کار سختی است. این مردان خودشان را بالاتر از شما میدانند و همیشه از خودشان تعریف میکنند و نواقص خود را قبول ندارند و خودشان را عالی و بدون نقص می دانند هر مشکلی پیش بیاید مسلما مقصر شما هستید و شما تا زمانی که عاشق او نشوید یا به مشکلی برنخورید ، متوجه این خصلت او نخواهید شد.

مرد خودشیفته همواره در حال لاف زدن و تحسین کردن خودش و کارهایش است و از شما قدردانی نمیکند و شاید در مواردی شما را تحقیر کند. او فقط خودش را میبیند و شما تا ابد باید در سایه او زندگی کنید و به عنوان بخش کوچکی از زندگی با او همراه شوید.

 

ازدواج با مرد زن باز 

این مردان رابطه های باز و صمیمی با زنان دیگر دارند و حتی در مواردی آنها را به شما ترجیح  میدهند و جانب آن ها را میگیرد. شما را با دیگر زن ها مقایسه میکنند و به روش های مختلف شما را کوچک میکنند و احساس مهم بودن به شما نمیدهند. شما در رابطه با چنین مردی همیشه تصور میکنید به اندازه کافی خوب نیستید و حتی شاید مجبور شوید برای اثبات خودتان در رابطه با زنان دیگر بجنگید.

به هیچ وجه وقت خود را صرف مردی که شما را بهترین نمیداند ، نکنید. چنین بازنده ای را ترک کنید شما لیاقت دارید در کنار مردی قرار بگیرید که شما را بهترین فرد و مهم ترین فرد زندگی اش بداند نه این که هر روز باعث آزار روحی و پایین آمدن اعتماد به نفستان شود.

 

 

با این مردان هرگز ازدواج نکنید

ازدواج با مرد کنترل گر

مردان کنترل گر حتی در شخصی ترین و کوچکترین مسائل شما دخالت میکنند و میخواهند مطابق میل آن ها رفتار کنید. شاید در ابتدا تصور کنید به دلیل علاقه زیادی که به شما دارند ، اینگونه در موردتان سخت گیری میکنند و شاید حتی توجه و گیردادن های زیادشان در ابتدا برای شما شیرین و خوشایند باشد ولی چنین فردی فقط تشنه قدرت و به کرسی نشاندن حرف خودش است و میخواهند ثابت کنند حرف حرف خودشان است . ازدواج با چنین مردی بعد از مدتی سخت و کلافه کننده خواهد شد چون چنین فردی هیچگونه اختلاف نظری را نمیپذیرد و به سخت ترین روش ممکن با آن مقابله خواهد کرد.  تنها زنی که میتواند با چنین مردی خوشبخت شود ، یک زن مطیع و گوش به حرف است.

 

ازدواج با مرد رفیق باز

وجود روابط اجتماعی زیاد و دایره دوستانی که بتوانید با آن ها وقت بگذرانید بسیار خوب است ولی اگر زمانی که برای دوستان صرف میشود به قدری زیاد شود که دیگر وقت زیادی برای خوشگذرانی با همسر نداشته باشید تبدیل به رفیق بازی خواهد شد که به ازدواج ضربه میزند. در صورت ازدواج با یک فرد رفیق باز بعد از مدتی متوجه خواهید شد که شما در کانون توجه شوهرتان نیستید و او ترجیح میدهد وقتش را برای خوشگذرانی با دوستانش صرف کند به جای این که با شما به مسافرت ، خرید یا مهمانی بیاید.

 

ازدواج با مرد خسیس

معمولا فردی که به بلوغ اقتصادی رسیده باشد همیشه بخشی از درامدش را پس انداز و سرمایه گذاری میکند و بخشی دیگر را برای مخارج روزمره و مسافرت ، کنار میگذارد که کاملا طبیعی است ولی یک فرد خسیس همه چیز را به پول ربط میدهد ، کادو دادن را کار بیهوده ای میداند ، فقط برای موارد ضروری دست به جیب میشود. چنین مردی احتمال خسیس بودنش بسیار زیاد است و مطمئن باشید در آینده هم شما را برای خرجی یا حتی هزینه های لازم در مضیقه خواهد گذاشت.

 

ازدواج با مرد ولخرج

هر چه زندگی با یک مرد خسیس کار سختی است زندگی با یک مرد ولخرج هم حرص درآور است. مردی که همه درامد خود را صرف خرید کادوهای گران قیمت یا رفتن به رستوران های لاکچری یا خرج دیگران میکند به احتمال زیاد فرد ولخرجی است. پس زیاد از کادوهای گرانقیمتی که میگیرید ذوق نزنید ، چون این هزینه ها فقط صرف شما یک نفر نمیشود و برای دیگران هم به همین گونه خرج خواهد شد که میتواند منجر به مشکلات جدی یا حتی اقتصادی در زندگیتان شود و حتی  برای تامین نیازهای اساسی زندگیتان به مشکل خواهید خورد.

 

ازدواج با مرد شکاک 

تصور کنید مردی در همه امور شما دخالت کند ، همیشه رفت و آمد شما را تحت نظر داشته باشید ، همیشه تلفن شما را کنترل کند و مجبور باشید برای هر کاری از او اجازه بگیرید و در صورتی که کوچکترین کاری را بدون اطلاع او انجام دهید به شما شک کند و ناراحتی درست کند. چنین مردی حریم شخصی برای شما باقی نمیگذارد و هر روز با قهر و پرخاشگری شما را محدودتر میکند.

 

ازدواج با مرد بددهن و پرخاشگر

یکی از خصوصیات بارز مردی که دوستتان ندارد این است که بسیار بددهن و پرخاشگر است ، قدر بودن شما را نمیداند و با لحنی بد با شما صحبت میکند. در موارد شدیدتر این پرخاشگری و بی احترامی میتواند در مقابل دیگران هم انجام شود و علاوه بر این که خودش احترامی به شما نمیگذارد رفتارش در مقابل خانواده اش به گونه ای است که آن ها هم احترامی برایتان قائل نیستند. چنین مردی به طور ناگهانی از کوره در می آورد و حتی ممکن است با کوچکترین حرکتی از سوی شما یا کمی تاخیر در گوش دادن به حرفش در یک  مهمانی ناگهان منفجر شود.

در صورتی که با مردی آشنا شده اید که با کوچکترین ناراحتی و عصبانیتی شروع به پرخاشگری میکند و با وجود دیدن ناراحتی و اعتراض شما رفتارش تغییری نمیکند و بعد از مدتی دوباره تکرار میشود به هیچ عنوان به تصور این که قرار است تغییر کند به ازدواج با او و  بدبخت کردن خودتان به اسم عشق ، تن در ندهید.

عصبی بودن و پرخاشگری در ذات این افراد است و قابل تغییر نیست چنانچه در دوران آشنایی با مواردی از جمله : داد زدن ، سریع عصبی شدن ، ضربه زدن یا توهین و بی احترامی روبرو شدید بهتر است متوجه زنگ خطر احتمالی بشوید چون این خصوصیات در آینده بدتر خواهند شد نه بهتر .

 

ازدواج با مرد شلخته 

زندگی با یک مرد شلخته بسیار عذاب آور است و حتی اگر تمام روز را در حال جمع و جور کردن و تمیز کردن خانه باشید باز هم به محض ورود او به خانه همه چیز به هم خواهد ریخت.  بی نظمی و شلختگی در همه بخش های زندگی میتواند تاثیر گذار باشد مثلا به موقع برای قرارهایتان حاضر نمیشود. موقعیت شغلی اش به دلیل بی نظمی در خطر قرار میگیرد و خانه همیشه به هم ریخته و کلافه کننده است.

 

 


منبع
بیتوته
https://www.fadanik.com/?p=21292
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “با این مردان هرگز ازدواج نکنید!

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز