به روز رسانی شده در : چهارشنبه 5 مهر 1402 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش
1401/05/13
فدانیک

به گزارش فدانیک، مردم و عزاداران تهرانی همزمان با ایام محرم در حالی که بیرق‌های سرخ رنگ منقش به جمله …

به گزارش فدانیک، مردم و عزاداران تهرانی همزمان با ایام محرم در حالی که بیرق‌های سرخ رنگ منقش به جمله «سری به نیزه بلند است» را در دست داشتند، با پیکرهای شهیدان «عبدالله اسکندری»، «رحیم کابلی»، «مصطفی تاش‌موسی»، «محمدامین کریمیان» و «عباس آسمیه» با شعار «لبیک یا حسین» وداع کردند.
«حیدر یا حیدر»، «ما منتقم نبرد خانطومان هستیم»، «یا زهرا» هم از دیگر شعارهایی بود که اقشار مختلف مردم یک صدا فریاد می‌زدند.
در این مراسم سرلشکر حسین سلامی در سخنانی با قرائت بخشی از زیارت عاشورا، اظهار کرد: در این میدان شریف و آسمانی که به نام مقدس امام حسین (ع) متبرک شده است باید احساس قلبی خودم را نسبت به این حضور اعلام کنم. ای‌کاش شما در عاشورا حضور داشتید. مطمئنم اگر در کربلا حضور داشتید فرزندان امام حسین (ع) سیر نمی‌شدند و امام تنها نمی‌ماند؛ این یک افسوس است.
وی افزود: اما یک شوق بزرگ آن است که شما امروز هستید و دیگر امام مسلمین در میانه نبرد، تنها نیست. درود خداوند بر شما مردان و زنان با ایمان برسد. به واقعه عظیم عاشورا نزدیک می‌شویم. هنوز صلابت گام‌های حضرت عباس (ع) پابرجاست و یاران امام (ع) در جست‌وجوی رضوان الهی هستند. شما نیز اکنون با آنها همراه و همدل هستید.
فرمانده سپاه اظهار کرد: صحنه تغییر نکرده است. همه عاشوراها، عاشورا است. هیچ دلیل و بهانه‌ای برای ترک میدان جهاد در برابر مشرکان و کافران وجود ندارد. حتی اگر در اوج نابرابری قدرت در برابر دشمن از نظر ظاهری باشیم. این حجت عاشورا در مکتب اهل بیت است. فقط نام‌ها عوض شده‌اند. امروز هم صف‌بندی این واقعه پابرجاست. نائب امام زمان و وارث حسین (ع) ایستاده است و اصحابش، آنها که وفادارند، تا آخر در میدان می‌مانند. عاشورای امروز برای آن است که نسبتمان را با امامان روشن کنیم که کجای این معرکه هستیم.
سلامی تصریح کرد: نبرد حق و باطل و نبرد عدالت و ظلم، برقرار است. ما هستیم که باید تعیین موقعیت کنیم. اگر در سپاهِ امام نباشیم متعلق به جبهه سومی نیستیم؛ اما ملت ما در امتداد عاشورا ایستاده‌اند و آن را ترسیم کرده‌اند که امتداد عظمت‌ها است و نوری است که هرگز خاموش نخواهد شد؛ پیکر این شهدا که از شام آمده‌اند پیام‌آور این حضورند. آن‌ها پیام‌آور حضرت زینب (س) برای زنان صلاحیت حرمت و با کرامت جامعه ما هستند. این شهدا نشان‌دهنده صدق وعده ما هستند که تا آخر می‌مانیم.
وی با اشاره به اینکه “شهادت همچنان زنده است و جهاد ادامه دارد”، یادآور شد: ما با حاج عبدالله اسکندری در جبهه همراه بودیم. روزی در کارون و کرخه می‌جنگید و حالا از مدیترانه آمده است. نگاه کنید که چگونه این جوانان توانسته‌اند دشمنان را تا شرق مدیترانه فراری دهند. او بعد از جهاد به آغوش خانواده خویش که ملت ایران است بازگشته است. او مظهر جوانمردی و شجاعت و تقوا بود.
سلامی گفت: سردار رحیم کابلی، شیر مازندران، سال‌ها در خانطومان ماند تا دوباره در عاشورا رضوان الهی را دریابد. عباس آسمیه از نیروی هوا فضای به شهادت رسیده است. همچنین مصطفی تاش‌موسی و محمدعلی کریمیان مردان بزرگی هستند که سعادتمند خواهند بود. این شهدا از فضلی که خدا به آنها بخشیده است شادمان هستند. اجر خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست و آنها مانند نگین در حلقه حضور شما می‌درخشند.
فرمانده سپاه تاکید کرد: سال‌های سال است که می‌دانید دشمن آرایش گرفته است. راه غلبه بر ایران توسط دشمن وجود ندارد. اگر شما روزی در مناطق جنگی دفاع مقدس می‌جنگیدید افرادی در کنار دریای سرخ راه غلبه را بر دشمن بسته‌اند. در یمن که فکر می‌کردند می‌توانند آن را شکست دهند، آتش‌بس کرده‌اند؛ بین دو قدرت نابرابر آتش‌بس برقرار شده یعنی کشوری که در ظاهر ضعیف‌تر است، پیروز است. در دریای عمان و خلیج فارس شاهدیم رزمندگان اسلام راه را بر دشمن بسته‌اند و دیگر حضور متراکم دهه‌های گذشته را ندارند و از منطقه خارج کرده‌اند.
وی با بیان اینکه “ایران و اسلام دو حقیقت در هم ادغام شده و یکپارچه هستند”، افزود: در لبنان هم ۱۰ تا ۲۰ هزار موشک توسط حزب‌الله آماده است. صهیونیست‌ها می‌دانند خیبریون چه کسانی هستند. کافی است رژیم صهیونیستی اشتباه کند؛ یک عملیات بیت‌المقدس کافی است. در سوریه نیز دیدیم که ابوالفضل انقلاب اسلامی چگونه سفینه نجات امت اسلام را در دستان جانباز خود گرفته است. نظام سوریه ایستاد. ما می‌خواستیم که این نظام بایستد، اما آمریکا جهان عرب و اروپا نمی‌خواست و حالا ببینید چه کسی در این کشور ایستاده است. در محدوده کوچکی که فاقد تاثیر هستند، حالا حضور دارند.
سردار سلامی ادامه داد: در عراق و ایران که مهد مقاومت است نیز همین‌گونه است. قدرت، اراده، ایمان در کشور برای عبور از چالش‌ها می‌جوشد. همه راه‌های منازعات نظامی بسته است و دشمن چمدان‌هایش را بسته است و به اروپا رفته است. دیگر قدرتی برای فشار حداکثری ندارند. تحریم و معیشت مردم ما دو موضوع است که بر آن تاکید دارند. آنها نمی‌دانستند که رزق مقدر مردم را خدا می‌دهد. ملت از تحریم عبور کرده است. همه جهان مشکل دارند، اما ما خدا را داریم.
فرمانده کل سپاه در پایان گفت: خطرناک‌ترین پدیده‌ای که امروز دشمن با توسل به آن می‌خواهد نفوذ کند، تسخیر ذهن و قلب جوانان است تا آنها را حجاب‌گریز و نمازگریز کنند؛ اما نمی‌دانند که زنان ملت ما باوقار هستند و از گوهر وجود خود مانند یک سنگر دفاع می‌کنند. دشمن، قلب و ایمان را نشانه گرفته است. ملت ما آگاه است و اجازه تسخیر نمی‌دهد و تبدیل به پیاده‌نظام نخواهند شد. ایمان خود را به دنیای دشمن نمی‌فروشیم. ما ملت امام حسین (ع) هستیم؛ همان عبارتی که حاج قاسم سلیمانی گفت. ما از کاروان حسین (ع) جدا نخواهیم شد. سربلند و سرافراز باقی بمانید؛ هیچ قدرتی یارای مواجهه با شما را ندارد.
در این مراسم اعظم سالاری _همسر شهید عبدالله اسکندری_ در سخنانی اظهار کرد: این پنج شهید پیشکش آقا امام حسین (ع) باشد. خوشا به حال آنان که فدای راه امام حسین و خاندان ایشان شدند. آنها در آغوش امام حسین (ع) آرام گرفتند و پس از سال‌ها فضای ایران اسلامی را عطرآگین کردند.
وی گفت: خدمت به نظام و انقلاب اسلامی و احساس مسئولیت و دفاع از حریم مسلمین در برابر تروریست‌های داعشی از شاخصه‌های شهید اسکندری بود. او می‌گفت اگر نیاز باشد برای دفاع از اسلام تا دورترین نقطه از جهان خواهم رفت و آنقدر می‌جنگم تا شهادت را بدست بیاورم. مقاومت تا زمانی که نفس می‌کشیم ادامه خواهد داشت.‌
این همسر شهید افزود: این چگونه رازی بود که همچون شهدای کربلا به شهادت رسیدید؟ بین شما و خانم زینب چه رازی بود که او شما را خرید. شما شهدا با شهادتان نام نیک از خود باقی گذاشتید. باید حرف دل شهدا را شنید وقتی وارد شهرها می‌شوند حال و هوای شهر تغییر می‌کند. باید برای فرج آقا امام زمان دعا کنیم. پیام شهدا این است که مبادا از امانتی که خدا به ما داده است غافل شویم. دعا کنیم از راه شهدا و انقلاب اسلامی دور نشویم. برای سلامتی مقام عظمای ولایت دعا کنیم.
منبع: ایسنا


https://www.fadanik.com/?p=29611
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “تشعیع شهدای تازه تفحص شده با حضور فرمانده کل سپاه

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز