به روز رسانی شده در : یکشنبه 27 خرداد 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش
1402/03/05
فدانیک

به گزارش فدانیک، سید محمد حسینی در اجلاس سالانه مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان و جمعی از اعضای هیئت …

به گزارش فدانیک، سید محمد حسینی در اجلاس سالانه مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، گرامیداشت ایام مهم و تاریخ ساز را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: روزهای سوم و پانزدهم خرداد از جمله ایام سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی و ملت ایران است و نتایج و برکات یادآوری و گرامیداشت این ایام الله به حدی است که خداوند حکیم می‌فرماید: «و ذکّرهم بایّام الله انّ فی ذلک لآیاتٍ لکلِ صبارٍ شکورٍ»
وی با بیان اینکه با عملیات بیت‌المقدس سرنوشت جنگ تغییر کرد و غرب و شرق متوجه شدند که نمی‌توانند ملت ایران را شکست دهند، در خصوص دلایل یادآوری وقایع مهم تاریخی و ارتباط آن با شرایط امروز کشور افزود: در دوران دفاع مقدس پس از عزل بنی‌صدر، بین مسئولان کشور همدلی و همگرایی حاصل شد و ارتش و سپاه هم‌افزا شده و دست شهید صیاد شیرازی و سردار محسن رضایی در دست هم قرار گرفت و با اخلاص، ایمان و مجاهدت شبانه روزی رزمندگان آمیخته شد، پیروزی‌های بزرگی رقم خورد و شرایط به نفع ملت ایران تغییر کرد.
حسینی گفت: امروز هم با همان انسجام و استحکام می‌توان بر مشکلات غلبه کرد وگرنه اختلاف، دوگانگی، ضعف، سستی و کاستی نتیجه‌ای جز شکست ندارد، همچنان که در دوران بنی‌صدر به خاطره وجود اختلافات و تشتت شاهد عقب نشینی و ناکامی در جنگ بودیم.
معاون رئیس جمهور در ادامه با گرامی‌داشت یاد و خاطره فرماندهان دوران دفاع مقدس به ویژه حاج قاسم سلیمانی، خاطراتی از رشادت‌های سردار دل‌ها در عملیات بیت‌المقدس مطرح کرد و افزود: عملیات آزادسازی خرمشهر با پیچیدگی و سختی‌های فراوانی مواجه بود؛ ایثار، فداکاری، جانفشانی و طراحی‌های دقیقی صورت گرفت تا این فتح بزرگ تحقق یابد.
وی اضافه کرد: صدام با موانع مستحکمی که در خرمشهر ایجاد کرده بود، با اطمینان از خرمشهر به‌عنوان دژ تسخیرناپذیر یاد می‌کرد و رسانه‌های غربی به ویژه انگلیس و آمریکا بهت زده و ناباورانه در آغاز آزادسازی خرمشهر سکوت کرده بودند و روزهای بعد با تلخی به شکست صدام اعتراف کردند. این رسانه‌ها قبل از عملیات با شگردهای جنگ روانی و مذبوحانه تلاش می‌کردند آزادسازی خرمشهر را غیرممکن جلوه دهند، اما رزمندگان اسلام با ایمان، توکل به امداد الهی و روحیه شهادت طلبی توانستند این پیروزی افتخارآفرین و تاریخی را رقم بزنند.
حسینی با اشاره به نقش بختیار، سلطنت طلب‌ها و مدعیان ملی‌گرایی در حمایت از صدام خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که به دروغ دم از ملی‌گرایی و وطن دوستی می‌زدند، صدام را برای جنگ و حمله به ایران تشویق و ترغیب کردند؛ اسناد خیانت این سیاست‌بازان شیاد و وطن‌فروش موجود است و به‌تازگی بخشی از آنها در مستند «دلیل آفتاب» ارائه شده است که آشکار کننده ماهیت پلید معاندان انقلاب اسلامی است.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خرمشهرها در پیش است، اظهار داشت: صحنه نبرد در دوران دفاع مقدس با همه سختی‌ها، عرصه نظامی بود و صف آرایی‌ها کاملاً مشخص بود، اما امروز با جنگ ترکیبی اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، شناختی، رسانه‌ای و سایبری مواجه هستیم که شرایط آن بسیار پیچیده‌تر و حساس‌تر از نبرد نظامی است.
وی افزود: ضرورت دارد افراد نخبه و فرهیخته وارد صحنه شده و نیروی انسانی مورد نیاز کشور را برای مواجهه با این کارزار بی‌امان تربیت کنند همچنان که معلمان و فرهنگیان در دوران دفاع مقدس، میلیون‌ها دانش‌آموز را تربیت کردند که برای دفاع از عزت و کرامت ملت ایران در مقابل دشمنان سینه سپر کردند و ۳۶ هزار دانش‌آموز در این جهاد مقدس به شهادت رسیدند.
معاون رئیس‌جمهور گفت: امروز هم به مانند دوران دفاع نیازمند روحیه گذشت، ایثار، فداکاری، سخت‌کوشی و مجاهدت شبانه روزی هستیم تا شرایط به نفع مردم تغییر یابد و دشمن کینه‌توز شکست بخورد.
حسینی افزود: متأسفانه در دهه‌های گذشته در مقاطعی افرادی در راس امور اجرایی قرار گرفتند که اعتقاد چندانی به اندیشه والای امام خمینی و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی نداشتند و مثل زمان بنی صدر موجب تشدید اختلاف و دوگانگی در کشور شدند؛ در نگاه خوش‌بینانه، باید گفت که ناآگاهانه در زمین دشمن بازی کردند که اقدامات و تصمیمات آنها آسیب‌های زیادی به کشور در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی اقتصادی و سیاست خارجی زد.
وی گفت: ابعاد و دامنه آن صدمات به قدری است که علیرغم مجاهدت فراوان دولت مردمی آیت الله رئیسی، هنوز شاهد مشکلات معیشتی و معضلات فرهنگی هستیم و این وضعیت می‌طلبد که همه نیروهای دلسوز یکپارچه بکوشند تا خدمت رسانی بیشتری به مردم صورت گیرد و بر سرعت سازندگی و پیشرفت کشور افزوده شود.
معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه در مقطعی نسبت به تعلیم و تربیت و به ویژه تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و نیز امور پرورشی تعلل و کوتاهی صورت گرفت و به جای اجرای سند تحول، سند ۲۰۳۰ را در دستور اجرا قراردادند، گفت: اصلاح امور در آموزش و پرورش شروع شده و در برنامه وزیر پیشنهادی نکات ارزنده‌ای مطرح شده که در صورت اجرا نتایج قابل توجهی به‌همراه خواهد داشت.
معاون رئیس جمهور گفت: در دوره جدید از اولویت‌های دولت و وزیر آموزش‌وپرورش توجه به مقطع دبستان و پیش دبستانی است زیرا شخصیت انسان از کودکی و خردسالی شکل می‌گیرد و در این راه، مسئولیت خطیری بر عهده اساتید دانشگاه فرهنگیان و معلمان است که آینده سازان کشور را از نظر دانش و بینش و نیز اخلاق و معنویت به گونه‌ای تربیت کنند که فرزند زمانه خویش و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی باشند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص تعامل دولت و مجلس و قوای سه‌گانه گفت: دولت، همه ارکان نظام را همچون پیکر واحدی می‌داند که باید در کنار هم برای رفع نارسایی‌ها و مشکلات تلاش کنند و در این مسیر به سخنان بدخواهان و افرادی که منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند و در پی اختلاف افکنی هستند، اعتنا نکنند و به جای سرگرم شدن به حاشیه‌ها وظایف خطیر خود را انجام دهند.
حسینی گفت: دولت مردمی از آغاز مسئولیت، تعامل سازنده‌ای با قوه قضائیه نمایندگان مجلس و نهادهای انقلاب داشته است و بر این باور است که تنها راه برون رفت از مشکلات همکاری و هم افزایی است.
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه امیدواریم سه شنبه در صحن مجلس وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش واجد رای اعتماد نمایندگان شود تا این وزارت‌خانه عظیم به شکل بهتر و قوی‌تری مدیریت شود، گفت: وزارت آموزش و پرورش از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است و وزیر با پشتوانه رای اعتماد بالای نمایندگان می‌تواند، اقدامات تحولی در این وزارتخانه را آغاز کند.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه با اشاره به اولویت‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار کرد: اجرایی سازی سند تحول بنیادین با تدوین نقشه راه و راهکارهای اجرایی درست، تحول در ساز و کار جذب آموزش و پرورش، آزمون اختصاصی تربیت معلم، جذب هیئت علمی متخصص، بازسازی برنامه درسی دانشگاه فرهنگیان و بروز رسانی دوره‌های آموزشی ضمن خدمت، کارآمدسازی نظامات آموزش و پرورش و نظام ارزشیابی و عملکرد مدارس، توسعه و ارتقای هنرستان‌ها، بهسازی و بازسازی مدارس فرسوده و ارتقای توانمندی‌های تربیتی خانواده‌ها از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های صحرایی است و انتظار می‌رود اساتید و فرهنگیان این برنامه‌ها را مطالعه کرده و برای تحقق اجرای برنامه‌های تحولی و اصلاح رویه‌های ناصواب مشارکت نمایند.
منبع: فارس


https://www.fadanik.com/?p=45981
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “دولت به‌دنبال بازگرداندن آموزش‌وپرورش به مسیر اصلی است

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز