به روز رسانی شده در : دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش

اگر احساس می‌کنید که با یک یا چند مورد از آن‌ها سر و کار دارید، با همسرتان صحبت کنید و با کمک «زوج‌درمانی» مشکلات را اصلاح کنید.


فدانیک: در زیر به علامت‌هایی اشاره کرده‌ایم که می‌تواند شما را به سمت جدایی سوق دهد. اگر احساس می‌کنید که با یک یا چند مورد از آن‌ها سر و کار دارید، با همسرتان صحبت کنید و با کمک «زوج‌درمانی» مشکلات را اصلاح کنید.برای زوج‌ها اجتناب‌ناپذیر است که رابطه‌شان همیشه در یک مسیر نباشد و هرازگاهی با هم مشاجره کنند (حتی بحث‌های تند). همانطور که باید یک دیدگاه روشن از آنچه «طبیعی» است داشته باشیم، باید بدانیم چیز‌هایی هم هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند و روی آن‌ها کار شود؛ بدبختانه اغلب این چیزهاتا زمانی که خیلی دیر نشده است، جدی گرفته نمی‌شوند.

 

علاوه بر این، بسیاری هستند که حتی پس از توجه به علامت‌های هشداردهنده، نمی‌توانند شریک زندگی خود را به جست‌وجوی «زوج‌درمانی» سوق دهند. بسیاری از ما فکر می‌کنیم این فقط برای زوج‌هایی است که به جدایی نزدیک می‌شوند، یا اینکه جلسه با درمانگرها، گذشته‌های مدفون و فراموش‌شده را برمی‌گرداند و اوضاع را بدتر می‌کند. ما می‌توانیم به شما تضمین دهیم که چنین تصوراتی کاملاً نادرست است و زوج درمانی فقط می‌تواند به رابطه شما کمک کند.

برای روشن شدن بیش‌تر موضوع، در زیر به ۱۵ علامت اشاره کرده‌ایم که می‌تواند شما را به سمت جدایی سوق دهد. اگر احساس می‌کنید که با یک یا چند مورد از آن‌ها سر و کار دارید، با همسرتان صحبت کنید و با کمک «زوج‌درمانی» مشکلات را اصلاح کنید.

کار‌های او، شما را تا حد زیادی آزار می‌دهد

این می‌تواند هر چیزی باشد؛ از فراموش کردن خرید مواد غذایی در راه بازگشت به خانه تا تأخیر در انجام کار‌های خانه، آنقدر عصبانی می‌شوید که می‌خواهید به اتاق خود هجوم ببرید، در را ببندید و دیگر با اوصحبت نکنید. حتی برخی از کار‌های معقول او هم با بداخلاقی شما روبرو می‌شود. به سختی می‌توانید باور کنید که این همان شخصی است که فکر می‌کردید تا آخر عمر با او خوشبخت خواهید بود. چنین تغییری در نگرش شما نسبت به شریک زندگی‌تان می‌تواند دلایلی متفاوت از آنچه آشکار است داشته باشد. این علل پنهان را می‌توان از طریق «زوج‌درمانی» آشکار کرد و با آن‌ها مقابله کرد.

او به شما به شما گوش نمی‌دهد

کسی که قبلاً شما را بیش‌تر از هر کس دیگری در جهان درک می‌کرد، اکنون وقتی با او از چیز‌هایی که آزارتان می‌دهد حرف می‌زنید، گیج می‌شود و آن‌ها را وسواس یا واکنش بیش از حد شما می‌خواند و حتی یک ذره هم اهمیت نمی‌دهد. فکر نمی‌کند که باید صبورانه همه چیز را بشنود و پیشنهاد‌های خود را ارائه دهد یا حداقل چیزی بگوید که احساس بهتری داشته باشید. انگار از شما انتظار دارد که نگرانی‌هایتان را برای خودتان نگه دارید، مثل اینکه شما دو نفر هستید که ناخواسته مجبورید با هم باشید.

نمی‌توانید از یک مشکل عبور کنید

دعواها، مخالفت‌ها، اختلاف نظر‌ها بین زوج‌ها طبیعی است، فقط تا زمانی که هر دو برای یافتن راه‌حل تلاش کنند، قبل از اینکه آنقدر بدتر شود که به پیوند آن‌ها آسیب وارد کند. اگرچه ممکن است بعد از دعوای دیشب، دوباره مطرح کردن آن خیلی پیش پاافتاده به نظر برسد، اما صحبت کردن درباره مسائل، همیشه باید به سرکوب کردن آن‌ها در پشت سر ترجیح داده شود. با این حال، اگر بحث‌های مکرر فقط منجر به سردرگمی و سوء تفاهم بیشتر می‌شود، باید بدون تاخیر بیشتر با زوج درمانگر مشورت شود.

نشانه‌هایی که داد می‌زند حال رابطه‌تان خوب نیست!

این رابطه هم رشد فردی و هم رشد جمعی شما را محدود می‌کند

هیچ رابطه‌ای نمی‌تواند پیشرفت کند، مگر اینکه دو طرف از یکدیگر حمایت کنند و یکدیگر را تقویت کنند تا به آن‌ها در تحقق آرزوهایشان کمک کنند. وقتی نزدیک‌ترین آدم و شریک زندگی‌تان، طوری رفتار می‌کند که به طور پیوسته نسبت به انتخاب‌های شغلی خود دچار تردید می‌شوید، در مغز شما جایی برای افکار مثبت باقی نخواهد ماند. او باید نظر صادقانه خود را به شما ارائه دهد، اما در حین انجام این کار، همواره باید مواظب تأثیر منفی آن بر شما و رابطه باشد. چنین محیط سمی، شما را تحریک می‌کند و واکنش‌های مشابهی را از طرف شما نیز تشویق می‌کند. قبل از اینکه اوضاع از کنترل خارج شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به دنبال «زوج‌درمانی» بروید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد.

هرگز دعوا نمی‌کنید!

تعجب می‌کنید که چگونه دعوا کردن هم می‌تواند مشکل ساز باشد؟ شاید فکر کنید که همه چیز خوب پیش می‌رود، اما تضاد عقاید زمانی اتفاق می‌افتد که دو نفر باید تقریباً همه تصمیمات بزرگ یا کوچک را پس از در نظر گرفتن دیدگاه یکدیگر اتخاذ کنند. فقط چند دقیقه طول می‌کشد که چنین اختلاف نظر‌هایی منجر به فریاد زدن، ناسزا گفتن و … شود. اگر هرگز چنین اتفاقی را در رابطه خود نمی‌بینید، ممکن است دلیلی برای نگرانی داشته باشید. آنچه ممکن است در ظاهر «درک شریک زندگی و اعتماد به توانایی‌های هم» به نظر برسد، در واقع می‌تواند محو شدن علاقه میان زوج‌ها یا درگیرشدن با مسائل بزرگتری باشد که از افشای آن‌ها مطمئن نیستند.

دیگر رابطه جنسی ندارید

با پیشرفت یک زوج در رابطه خود، صمیمیت فیزیکی بین آن‌ها به حاشیه می‌رود در حالی که جنبه‌های دیگر برجسته‌تر می‌شوند. رعایت ضرب‌الاجل‌های کاری، انجام مسئولیت‌های اجتماعی همراه با اطمینان از اینکه چیزی را در زندگی شخصی خود از دست ندهیم، می‌تواند به راحتی خسته کننده شود. با این حال، این نباید به این معنا باشد که شما به طور کامل اعمال فیزیکی عشق را با شریک زندگی خود قطع کنید و تمام تمرکز خود را فقط به چیز‌های دیگر معطوف کنید. صمیمیت فیزیکی نقش خیلی بزرگی در رابطه دارد. اگرچه ممکن است متوجه آن نشوید، اما فقدان رابطه جسمی، ارتباط با معشوق را سست می‌کند. این یکی از مواردی است که زوج درمانی به شما کمک می‌کند تا روی آن کار کنید.

بیشتر روی نکات منفی تمرکز کرده‌اید تا نکات مثبت

هر فرد دارای ویژگی‌های نامطلوب خاصی است که می‌تواند با ویژگی‌های مثبت او در مراحل اولیه رابطه جبران شود. ممکن است از ابتدا نسبت به آن‌ها آگاه بوده باشید، اما این ویژگی‌ها را به عنوان دلایل کافی برای قطع رابطه در نظر نگرفته‌اید. حالا، اما پس از آنکه مدتی از با هم بودن شما سپری شده، نمی‌توانید ناراحتی خود را نسبت به این ویژگی‌های منفی کنترل کنید. در واقع، شما الان فهرست بلندبالایی از چیز‌هایی در دست دارید که دوست دارید در او تغییر کند. زوج درمانی را امتحان کنید تا به شما یادآوری شود که چه چیزی شما را به هم نزدیکتر کرده است.

از نحوه حضور هم در شبکه‌های اجتماعی راضی نیستید

امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده‌اند و این که روابط ما را تحت فشار قرار می‌دهند موضوعی رایج این روز‌ها است. از ادامه ارتباط با افراد نزدیک (یا حتی دور) گرفته تا درد دل کردن به هنگام کسالت، شبکه‌های مختلف اجتماعی واقعاً یک موهبت هستند. اینکه زوج‌ها در مورد اینکه تا چه حد می‌توانند در مورد زندگی شخصی خود پست بگذارند یا اینکه گپ زدن گاه به گاه با دیگر افراد خوب است یا نه، با هم حرف بزنند خوب است. اگر هنگام تصمیم‌گیری در مورد چنین مسایلی کارتان به مشاجره می‌کشد، برای زوج درمانی ثبت نام کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند که حد و مرز‌های قابل قبول برای همدیگر تعیین کنید.

هیجان زیاد در دوران نامزدی

شما در شرف سفری برای یک عمر با شخصی هستید که دیوانه وار دوستش دارید. هیجان شما غیرقابل کنترل است، زیرا در حال آماده شدن برای برداشتن این گام بزرگ و استقبال از همه تغییراتی هستید که به با خود ارمغان خواهد آورد. حتی با وجود این همه سرخوشی، غلبه بر هیجان و عصبی بودن در درون‌تان سخت شده است. تمام سوالاتی که در ذهن شما انباشته شده است باید حل شود تا ازدواج شما بهترین رویداد زندگی شما باشد.

«ماه عسل شیرین» به پایان رسیده است

آن روز‌های هیجان انگیزی که نمی‌توانستید دست هایتان را از هم دور نگه دارید یا ساعت‌ها با هم صحبت می‌کردید مدت‌هاست به پایان رسیده و اکنون به ندرت چنین لحظات عاشقانه‌ای دارید. بدیهی است که یم رابطه همیشه به اندازه زمان ابتدایی پرشور نخواهد بود، اما تلاش هر دو طرف لازم است تا یکدیگر را از معنای این تغییر آگاه کنند. شما نمی‌خواهید بی تفاوت رفتار کنید و او را از خود دور کنید، اما تمایلی به رفتن به سینما ندراید و ترجیح می‌دهید آخر هفته را صرف تمیز کردن خانه یا انجام کار‌های عقب مانده اداری خود کنید. اما آیا این ارزشش این را دارد که شریک زندگی‌تان احساس کند برای شما بی‌اهمیت است؟ در این مرحله، زوج‌درمانی برای کمک به زوج‌ها لازم است تا اولویت‌های خود را مشخص کنند.

خوب ارتباط برقرار نمی‌کنید

ارتباط یک ضرورت برای حفظ یک رابطه سالم است. وقتی زوج‌ها از گفتگو و به اشترک گذاشتن مسائلی که معتقدند می‌تواند آغازگر مشاجره باشد، خودداری می‌کنند، مشکلات همچنان انباشته می‌شوند. در چنین شرایطی، زوج‌ها با این همه احساسات فروخورده، به احتمال زیاد در رابطه احساس خفگی می‌کنند. بسیار مهم است که هر دوی شما در بیان موضوعات حساس به روشی فشرده و در زمان مناسب مهارت داشته باشید. بسیاری از جلسات «زوج درمانی» به کار بر روی موانع ارتباطی بین زوجین اختصاص دارد.

ایدئولوژی {دیدگاه سیاسی/اجتماعی} متفاوتی دارید

چیزی که ممکن است در ابتدا بی اهمیت به نظر می‌رسید، اکنون دلیل اصلی پشت همه دعوا‌های شماست. شما فکر می‌کردید که عشق شما آنقدر قوی است که هر بن بست، با تفکر صبورانه و گوش دادن دقیق حل می‌شود، اما اکنون مشخص شده است که دقیقا برعکس آن است. تنها راه حلی که حالا به نظرتان می‌رسد این است در اینگونه بحث‌ها را به طور کلی ببندید. فکر می‌کنید تا کی می‌توانید به این کار را ادامه بدهید؟ شما به خوبی می‌دانید که مشکلاتی که از آن‌ها دوری می‌کنید بیشتر از بقیه به تلاش مشترک برای حل شدن نیاز دارند. به نفع رابطه‌تان است که با یک «زوج‌درمانگر» که برای تبدیل آدم‌ها به همسران بهتر آموزش دیده است، تماس بگیرید.

در حال فاصله گرفتن از هم هستید

جنجال و هیاهو بخاطر فراموش کردن روز تولد یا سالگرد شما کار درستی نیست، اما نمی‌توانید نگران این نباشید که دیگر روز‌های خاصی وجود ندارند که هر دوی شما را هیجان زده کنند. به همین ترتیب، اگر نمی‌توانید آخرین باری را که برای یک قرار با هم بیرون رفته‌اید، به خاطر بیاورید، یا اگر شریک زندگی تان آنقدر شلوغ و خسته است که از شما در مورد اینکه روزتان را چگونه گذراندید سوال نمی‌کند، رابطه شما در خطر است. باور کنید یا نه، مهم نیست که یک سر شخص چقدر شلوغ است، اگر شما را دوست داشته باشد، برای شما وقت می‌گذارد. برای کسی که شما را دوست دارد، غیرممکن است که روز خود را بدون فکر کردن به شما شروع کنند یا برای بدون فکر کردن به شما چرت بزند. ممکن است در ابتدا عمدا این کار را انجام ندهند، اما ناآگاهانه از شما دور می‌شود. «زوج درمانگر» فرد مناسبی است که می‌تواند نقش هرکس را در رابطه، به زوجین توضیح دهد.

شما دائماً در حال مبارزه هستید

همانطور که قبلاً گفتیم، جنگیدن اشکالی ندارد. زوج‌ها خیلی وقت‌ها با شرایطی مواجه می‌شوند که رسیدن به یک تفاهم در مورد آن برای‌شان دشوار است. در چنین مواقعی، خوب است که نظرات خود را نادیده نگیرند و صرفاً برای جلوگیری از درگیری با شریک زندگی خود اعلام موافقت نکنند. در عین حال موضوع مبارزه باید منطقی باشد و هیچکدام‌تان از «خط قرمز»‌ها عبور نکنید. اگر بیشتر به دنبال یافتن عیب‌های یکدیگر هستید، رابطه شما مدت زیادی دوام نخواهد آورد؛ لحظه‌ای می‌رسد که به اندازه کافی سیر شده‌اید و می‌خواهید آن را ترک کنید. هنوز دیر نشده با یک زوج درمانگر ملاقات کنید و همه چیز را حل کنید.


منبع:روزنامه فراز


https://www.fadanik.com/?p=17579
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “نشانه‌هایی که داد می‌زند حال رابطه‌تان خوب نیست!

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز