به روز رسانی شده در : پنجشنبه 24 خرداد 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش
1403/03/22
فدانیک

به گزارش خبرگزاری فدانیک، گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. مسعود …

به گزارش خبرگزاری فدانیک، گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.
مسعود پزشکیان در این گفت‌وگو اظهار داشت: برای سرمایه‌گذاری باید برای سرمایه‌گذار رضایت و امنیت ایجاد کرد.
وی افزود: با قوانین و تصمیمات خلق‌الساعه و تغییر دائمی مدیران نمی‌توان به این هدف رسید.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: با ثبات در قانونگذاری، در تصمیم‌گیری و برخورد با تولیدکنندگان، احترام به نخبگان و تولیدکنندگان، برداشتن مانع از سر راه تولید می‌توانیم به رشد ۸ درصدی برسیم؛ با شعار به رشد نمی‌رسیم.
به عقیده وی، وقتی بی‌ثباتی وجود دارد، سرمایه‌گذار داخلی با شک و تردید شکل می‌گیرد و سرمایه‌دار از کشور خارج می‌شود.
پزشکیان تأکید کرد: به دلایل فوق قرار نیست مسیر را عوض کنیم و سیاست کلی یعنی ثبات؛ وقتی جهت‌گیری و برنامه را عوض می‌کنند نمی‌توان به رشد مدنظر رهبری رسید.
پزشکیان درباره این که برنامه هفتم در دولت شما در چه جایگاهی قرار دارد، بیان داشت: ما قرار نیست که برنامه جدید بنویسیم و قرار نیست که سیاست جدیدی را در کشور اعلام کنیم.
هر دولتی بیاید باید برنامه هفتم توسعه را اجرا کند
پزشکیان ادامه داد: سیاست‌های کلی رهبری مشخص است و نهایتاً کاری که دولت محترم در گذشته براساس کارشناسی انجام داده تبدیل به قانون شده است. هر دولتی که بخواهد بیاید باید برنامه هفتم توسعه را اجرا کند. قطعاً اولویت ما رفتن به سمت سیاست‌های کلی و مسیری است که ما را به اهداف برساند.
وی افزود: در حال حاضر که صحبت می‌کنیم اگر برنامه‌ای یا چشم‌اندازی که رهبری مشخص کردند و قرار بوده ما اول شویم و فقر را از بین ببریم، معطل مانده است، این‌ها نشان می‌دهد که ما در اجرا نتوانستیم هدف‌ها و سیاست‌ها را پیاده کنیم.
پزشکیان تصریح کرد: اگر روزی ما سیستم اجرایی را در اختیار داشته باشیم قطعاً اولویت ما رفتن به طرف سیاست‌های کلی و اجرای برنامه‌هایی است که ما را به آنجا برساند.
این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دولت‌ها وقتی برنامه اعلام می‌کنند برای رسیدن به آن برنامه‌ها کارهای کارشناسی صورت گرفته است. دولتی که برنامه می‌دهد در پشتوانه این برنامه هم از نظر منابع و هم از نظر نیروی انسانی پیش بینی‌های لازم باید صورت بگیرد.
پزشکیان یادآور شد: وظیفه ما این نیست که دوباره برنامه دهیم که این کار انجام شود وظیفه ما این است که برنامه‌ای که دولت با کار کارشناسی جهت اجرا به مجلس داده قطعاً تمهیدات و برنامه‌ها را طوری برنامه‌ریزی کنیم که ما را به آن هدف برساند.
به گفته وی قدم اول این است که جهتی که دولت در پیش گرفته ادامه دهیم و سعی کنیم آن برنامه‌ها را درست و به موقع اجرا کنیم.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر در ارزیابی‌هایی که ممکن است در آینده شکل بگیرد و برنامه یا نیروهایی که از نظر اجرایی نقص وجود دارد تغییراتی باید در مسیر انجام شود.
پزشکیان اضافه کرد: اصولاً هر لایحه‌ای که دولت به مجلس ارائه می‌دهد قبل از ارائه توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مشکل ما در تغییر مدیریت‌ها این است که هرکسی می‌آید مسیر دیگری را انتخاب می‌کند
وی با اشاره به اینکه مشکلی که ما در دولت‌ها و تغییر مدیریت‌ها داریم این است که هرکسی می‌آید برنامه را عوض می‌کند و مسیر دیگری را انتخاب می‌کند، گفت: از نظر علمی راه مشخص است و برنامه معلوم است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آن‌ها براساس آن برنامه مسیر را مشخص کرده‌اند، بنابراین وظیفه آن کسی که تغییر می‌کند و جای آن کسی دیگر می‌آید ادامه راهی است که تعیین شده است و قرار بوده به آنجا رسیده شود.
اگر راه درست باشد لزومی به برنامه دیگر نیست
پزشکیان اضافه کرد: اگر راه مناسب نباشد باید دوباره کارشناسی مجدد صورت بگیرد اما اگر راه درست باشد لزومی به برنامه دیگر نیست.
وی ادامه داد: بنابراین نقشه سیاست‌ها معلوم است و مجریان وظیفه اجرای مسیرهای تعیین شده را دارند تا ما را به آن هدف‌ها برساند. در نتیجه نیاز به این که مجدداً برای این برنامه، برنامه بنویسم ممکن است که کل برنامه عوض شود.
پزشکیان در ادامه در پاسخ به این سوال ممکن است به دلیل تناقضات احتمالی برنامه هفتم با برنامه‌های دولت شما یا آنچه که اشاره می‌کنید اصلاحاتی در مسیر اجرا پیش آید، این اصلاحات کدام است؟ گفت: اگر تناقض در جهت خلاف سیاست باشد باید آن را اصلاح کرد، اما اگر این برنامه در جهت آن سیاست است، طبیعتاً باید این برنامه را ادامه داد و اگر این برنامه نیازمند به بازنگری جهت تسریع در اجرا است باید آن استراتژی که ما را به آنجا می‌رساند پیاده کرد.
وی بیان کرد: معمولاً در سیستم‌هایی که در دنیا وجود دارد و مطالعاتی که درباره بانک جهانی ۴۰ کشور مبنی بر اینکه چگونه دولت‌ها می‌توانند این ساختار روند طرف هدف را اصلاح کنند، صورت گرفته است، کاری که ما باید در دولت انجام بدهیم این است که این دولت و یا مجریان را چابک تر کنیم تا ما را به آن هدف برساند.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اصلاحات و تجربه‌های بین‌المللی چیزی را که در اختیار کارشناسان قرار داده و جمع‌بندی‌هایی که داده‌اند، سه اصل و ۵ استراتژی را تعیین کرده است یعنی ما در جهت رسیدن به این اهداف در مسیر برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم باید سه اصل را مراعات کنیم. نخست مسئولیت‌پذیری و دیگری روش راهی است که باید این مسئول ادامه دهد.
وی عنوان کرد: این حرف به این معنا نیست که وقتی مرا مسئول کردند هر کاری را که دلم خواست می‌توانم انجام دهم، بلکه به این معنا است که من باید مسیری را که ما را به آن هدف می‌رساند ادامه بدهم و من موظف هستم مسیر را طی کنم و سومی پاسخگویی است.
پزشکیان خاطرنشان کرد: هیچ حاکمیتی و دولتی که در این ۴۰ کشور مطالعه شده بدون این اصول نتوانسته‌اند به هدف‌هایشان برسند، اگر ما می‌خواهیم مملکتمان به نتیجه برسد باید مشخص شود که چه کسی مسئول است و چه باید بکند و اگر نکرد باید جواب بدهد.
در هیچ جای دنیا به مدیری که سیستم را تخریب می‌کند فوق‌العاده مدیریت نمی‌دهند
وی افزود: ما الان بنگاه‌های زیادی داریم که دست یک‌سری افراد است که کار را بر عهده گرفته‌اند، مدیریت را انجام می‌دهند و ضرر می‌دهند و فوق‌العاده مدیریت می‌دهیم. در هیچ جای دنیا به مدیری که سیستم را تخریب می‌کند و از هدف دور می‌کند فوق‌العاده مدیریت نمی‌دهند.
منبع: ایرنا


https://www.fadanik.com/?p=62686
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “پزشکیان: اگر راه درست باشد لزومی به برنامه جدید نیست

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز