به روز رسانی شده در : یکشنبه 12 آذر 1402 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش
1401/01/30
فدانیک

احترام گذاشتن به همسر با نوع نگاه شما به رابطه زناشویی شروع می‌شود. شما باید در تصمیمات مشترک مثل یک تیم فکر کنید و حتی در تصمیم‌های شخصی خود، همسرتان را مد نظر قرار دهید. در این مطلب نحوه برخورد با زنی که به شوهر خود احترام نمیگذارد آورده شده است.

مجله اینترنتی فدانیک : احترام گذاشتن به همسر با نوع نگاه شما به رابطه زناشویی شروع می‌شود. شما باید در تصمیمات مشترک مثل یک تیم فکر کنید و حتی در تصمیم‌های شخصی خود، همسرتان را مد نظر قرار دهید. در این مطلب نحوه برخورد با زنی که به شوهر خود احترام نمیگذارد آورده شده است.

احترام به همسر را باید به عنوان اصلی ترین عامل در روابط موفق، پایدار و سرشار از عشق نام برد. رابطه هایی که در آن ها احترام وجود ندارد، دیر یا زود به سمت نابودی رفته و ساختن و آباد کردن دوباره آن به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد. حرمت زندگی یکی از بنیان های خانواده سالم است و باید برای حفظ آن بین شما و همسرتان یک “ما” شکل بگیرد. همچنین برای حفظ “ما” مشترک، باید حقوق یکدیگر را هم بشناسید. شناخت حقوق یکدیگر و دانستن بایدها و نبایدهای زندگی مشترک نیاز به آگاهی هایی دارد. با شناخت این اصول می توانید سلامت رابطه خود را تضمین کرده و عشق و علاقه را میان خود به جریان بیندازید.

نیاز به دریافت احترام یکی از نیازهای بنیادی در درون هر انسانی است که تهدید شدن و برآورده نشدن آن آسیب های زیادی را به بار می آورد. از جمله مهم ترین آسیب هایی که افراد در این شرایط تجربه می کنند، می توان به تخریب اعتماد به نفس اشاره کرد. از آنجایی که رابطه عاطفی با همسر یکی از تأثیرگذارترین موقعیت ها بر روح و روان انسان است برآورده نشدن این نیاز در آن می تواند آسیب های گسترده تری را به همراه داشته باشد.برای مثال زوجین اغلب در این موقعیت احساس امنیت نکرده و نمی توانند دلبستگی عمیق و سالمی را با همسر خود شکل دهند. این مسئله با متزلزل کردن پایه های اساسی رابطه در دراز مدت، باعث می شود که افراد با وجود زندگی کردن در کنار هم از یکدیگر فاصله بگیرند و تحت تاثیر این موضوع طــلاق عاطـفی شکل بگیرد. در نتیجه باید این مسئله را جدی گرفته و در مواقع عصبانیت و دچار شدن به مشکلات پایبندی به آن را فراموش نکنید.

نشانه های بی احترامی کردن همسرتان به شما

هرگز نگذارید احترام در رابطه شما از بین برود و اگر این اتفاق افتاد سریعا رابطه خود را نجات دهید. در ادامه ۸ نشانه از بین رفتن احترام میان زوجین و نشانه های بی اخلاقی همسر بیان شده و سپس راه های مقابل با آن بیان شده است.

۱٫ مسخره کردن شما تفریح مورد علاقه اوست

اگر هر وقت همسرتان با دوستان یا اعضای خانواده اش ملاقات می کند شما را مسخره می کند، به این معنی است که همسر شما احترام کافی برای شما قائل نیست. اگر او گاهی این کار را انجام دهد، ممکن است تحمل شود.با این حال، اگر او عادت کند که در مورد چگونگی صحبت کردن، نحوه خوابیدن و غیره شما در مقابل دیگران شوخی کند، به شما بی احترامی کرده است. او عادت کرده است که به شما توهین کند.چنین بی احترامی به همسر از نظر روحی نیز خسته کننده است. شما می توانید احساس افسردگی کنید و حتی گاهی اوقات منزوی شوید.

۲٫ او تمایل زیادی به شکایت دارد

هر کاری که می کنید، به نظر نمی رسد همسرتان راضی یا خوشحال باشد. انگار هیچ کاری برای او مفید نیست. او همیشه شما را ناراحت می کند و از چیزهایی شکایت دارد که بسیار بی اهمیت و جزئی هستند.او از نوع نگاه شما، از دوستانی که دارید، از روابط اجتماعی و حرف زدن شما ناراضی است، از والدینتان متنفر است و حتی از سگ خانگی محبوب شما شکایت دارد. این ها نشانه های مطلقی است که همسرتان به شما بی احترامی می کند.

۳٫ همسر شما قادر به گوش دادن به شما نیست

از آنجایی که او برای شما احترام قائل نیست، ممکن است که حتی به حرف شما نیز گوش ندهد و برای جلوگیری از صحبت با شما بهانه می آورد. اگر او را پیدا کنید و بخواهید مورد مهمی را با او در میان بگذارید، حواس او پرت می شود. آنچه شما انجام می دهید یا می گویید دیگر برای او اهمیتی ندارد. این امر بارز ترین نشانه بی احترامی است.

۴- از مسئولیت های خود دوری می کند

همسر بی احترامی هیچ تلاشی برای تقسیم مسئولیت های زندگی با شما نخواهد کرد. هر زمان که بخواهید در رابطه با مسئولیت هایش با او حرف بزنید، او فرار کرده یا بحث را عوض می کند.او همچنین ممکن است بی شرمانه از وظایف خود پرهیز کند زیرا اکنون به سختی به نظر شما یا کسی اهمیت می دهد.

۵٫ همسرتان رازهای شما را نگه می دارد

قرار است بعد از ازدواج هر دو از زندگی یکدیگر کاملاً مطلع باشید. انتظار می رود هر دوی شما نه تنها رویاهای خود بلکه شکست های خود را با یکدیگر در میان بگذارید.با این حال، اگر همسرتان رازهایی راجع به زندگی شخصی خود از شما حفظ می کند و شما از طریق شخص دیگری این رازها را متوجه می شوید، به این نشانه توجه کنید.

۶٫ خیانت

اگر همسرتان به رابطه زناشویی شما احترام نمی گذارد و به هر دلیلی دست به خیانت می زند، به طور آشکارا به شما و رابطه ای که دارید بی احترامی کرده است.این به این معنی است که دیگر احساسات شما برای او مهم نیست، این در هر رابطه ای بسیار بی احترامی است.

۷٫ او دیگر پشتیبان شما نیست

از همسرتان انتظار می رود که همیشه در کنار شما بایستد تا در اوقات خوب و همچنین بد به او تکیه کنید. حتی از شما انتظار می رود که همین کار را انجام دهید. با این حال، اگر او از شما حمایت نمی کند یا در مواقع ضروری به شما کمک نمی کند، به این معنی بی احترامی به شما است.

۸٫ همسرتان از نظر جنسی از شما دور می شود

اگر سعی کنید با همسرتان ارتباط جنسی برقرار کنید، همسرتان احتمالاً از شما فاصله می گیرد و از شما دوری می کند. این به این دلیل است که او به شما احترام نمی گذارد و به خواسته های جنسی شما اهمیت نمی دهد و دیگر نیازی به آن ندارد. حتی لحظه ای که فهمیدید همسرتان دیگر احترامی که شایسته شما در رابطه است را به شما نشان نمی دهد، باید برای نجات ازدواج خود اقدام مناسب انجام دهید. در زمان مناسب، با همسرتان صحبت کنید و سعی کنید بدانید که مشکلات بین شما دو چیست، بنابراین بر این اساس، هر دو با هم می توانید راه حل پیدا کنید.

چرا زنم احترام مرا نگه نمی دارد؟

قبول داشتن یکدیگر و تعریف و تمجید کردن، بسیار مهم است و باعث ایجاد حس خوب بین زوجین می شود، اما برخی از افراد یکدیگر را به هر دلیلی قبول ندارند و تحقیر و سرزنش می کنند یا می خواهند قدرت و شایستگی خودشان را به رخ بکشند. در این مقاله توضیح می دهیم که چرا همسرتان شما را قبول ندارد و به شما احترام نمی گذارد.

اعتماد به نفس ندارید و خودتان هم خودتان را قبول ندارید

اگر اعتماد به نفس نداشته باشید و خودتان هم خودتان را قبول نداشته باشید، انرژی به همسرتان به صورت ناخودآگاه منتقل می کنید و رفتارهایی را نشان می دهید که او متوجه شود که شما ضعیف هستید و اعتماد به نفس ندارید. همین موضوع باعث می شود او هم به شما بی احترامی کنید یا شما را به اندازه کافی قوی و با اعتماد به نفس نداند. اما اگر خودتان نشان بدهید که قوی و با اعتماد به نفس هستید، قطعا او هم شما را قبول خواهد کرد.

چرا همسرم به من احترام نمی گذارد؟ دلایل و علت ها !

به اندازه کافی قاطع نیستید

قاطع بودن به معنی بی ادب بودن و بی احترامی کردن به طرف مقابل تان نیست، بلکه به این معنا است که بتوانید از خودتان دفاع کنید، خودتان را قوی بدانید و عزت نفس داشته باشید. اگر کسی چیزی می گوید که نمی خواهید یا نمی توانید انجام بدهید، باید قاطعانه نه بگویید. «نه» گفتن را یاد بگیرید. اگر خودتان را پیش همسرتان قوی و قاطع نشان بدهید، او هم بیشتر شما را قبول خواهد داشت.

هدفی برای زندگی تان ندارید

اگر هدف، آرزو و کارهای مفیدی برای انجام دادن نداشته باشید، مسلما رشد و پیشرفت نمی کنید. اگر رشد نکنید و مدام در جا بزنید، اما همسرتان برعکس شما باشد یعنی به سمت رشد و پیشرفت برود و از شما بسیار بالاتر قرار بگیرد، این تفاوت سطح زندگی و نگرش باعث می شود او شما را کم ببیند و قبول تان نداشته باشد.

چرا همسرم به من احترام نمی گذارد؟ دلایل و علت ها !

نمی توانید زندگی خوب و شادی را برای خود و همسرتان بسازید

اگر همسرتان ببیند که به هر دلیلی نمی توانید زندگی خوب و شادی را بسازید، باعث می شود او شما را قبول نداشته باشد و یا مدام سرکوفت بزند که شما نتوانستید زندگی خوبی بسازید و خوشبختش کنید.

او انتظارات زیادی از شما دارد

اگر همسرتان انتظارات زیاد و غیرواقع بینانه ای داشته باشد و شما نتوانید از پس برآورده کردن این انتظارات بر بیایید، او کم کم شما را ضعیف خواهد دید و حس اینکه شما را باید قبول داشته باشد را از دست خواهد داد.

او خودشیفتگی دارد

افراد خودشیفته هیچ کسی را جز خودشان قبول ندارند. شما هر کاری هم که بکنید، او فقط به خودش توجه خواهد کرد. این افراد اشتباهات خودشان را نمی بینند و قبول نمی کنند اما اشتباهات دیگران را به خوبی می بینند و مدام به روی شان می آورند.

وظایف او را هم به دوش می کشید

اگر به اندازه کافی در زندگی قاطع نباشید و وظایف همسرتان را نیز تمام و کمال انجام بدهید، او را کم کم به سمت بی مسئولیت شدن سوق می دهید. کم کم انجام دادن کارهای خانه برایتان تبدیل به وظیفه می شود و مردانگی تان را از شما می گیرد. همین موضوع باعث می شود که او دیگر شما را قبول نداشته باشد و شما را ضعیف ببیند. منظورمان این نیست که اصلا در کارهای خانه به همسرتان کمک نکنید یا انجام دادن کارهای خانه شما را ضعیف نشان می دهد، بلکه منظورمان این است که به جا و به اندازه به او کمک کنید اما نه اینکه از او سلب مسئولیت کنید و همه کارها را خودتان انجام بدهید.

چرا همسرم به من احترام نمی گذارد؟ دلایل و علت ها !

احترام نگذاتن به شوهر چه پیامدهایی به همراه دارد؟

اگر همسرتان شما را قبول نداشته باشد، قطعا احساسات منفی در شما ایجاد می شود و این احساسات باعث رفتارهایی در شما می شود که می تواند زندگی مشترک را نیز خراب کند. در ادامه این مقاله به پیامدهای این مشکل می پردازیم.

افسردگی مرد

اگر همسر مدام مردش را قبول نداشته باشد و با حرف ها و رفتارهایش به او سرکوفت بزند، می تواند منجر به افسردگی مرد شود و به سلامت روانی او آسیب بزند.

کاهش اعتماد به نفس مرد

وقتی مرد ببیند همسرش او را قبول ندارد، کم کم بیشتر احساس ضعف می کند و بیشتر اعتماد به نفسش را از دست می دهد.

سرد شدن مرد

به تدریج مرد هم علاقه اش را نسبت به همسرش از دست می دهد و سرد می شود. ممکن است از همسرش فاصله بگیرد و ارتباط عاطفی و جنسی شان آسیب زیادی ببیند.

خیانت

وقتی مرد ببیند در زندگی مشترک شان کسی او را قبول ندارد و هیچ ارزشی ندارد، به سمت خانمی ممکن است جذب شود که او را قبول دارد و به او حس قدرت، اعتماد به نفس و مردانگی می دهد. پس احتمال خیانت هم وجود دارد.

تلافی کردن و تحقیر کردن زن

ممکن است برای تحقیر کردن زن و جبران افراطی احساساتی که به او منتقل می کند، مرد هم او را قبول نداشته باشد و شروع به تلافی حرف ها و رفتارهای زن بکند.

دعوا و بحث زیاد در زندگی مشترک

وقتی زن و مرد نسبت به هم سرد شوند و حس خوبی نداشته باشند، کم کم دعوا و بحث هایشان زیاد می شود و مشکلات بیشتری با هم خواهند داشت.


بیشتر بخوانید : نشانه های رابطه ای که به ازدواج ختم نخواهد شد؟


طلاق عاطفی

این روند اگر ادامه پیدا کند، می تواند منجر به طلاق عاطفی زن و شوهر شود و یا حتی باعث طلاق و جدایی شود چون قطعا همه ما می خواهیم در رابطه ای باشیم که ما را محترم و با ارزش می دانند و نه جایی که ارزشمند شمرده نمی شویم و ما را قبول ندارند. ممکن است صبر و تحمل مرد تمام شود و رابطه شان به جدایی کشیده شود.

۵ راه برای برخورد با همسر بی احترام

چگونه با یک همسر بی احترام برخورد کنیم؟ احتمالا این سوالی است که ذهن شما را به خود مشغول کرده است. وقتی ازدواج کردید، هرگز فکر نمی کردید که همسرتان به شما احترام نگذارد، بی ادب شود یا به فردی کاملاً متفاوت تبدیل گردد.این امر برای شما ناامید کننده خواهد بود، اما شما می توانید این ۵ راه را برای کنار آمدن با یک همسر بی احترام و عشق از دست رفته در رابطه دنبال کنید.

۱٫ آزرده نشوید

ما می دانیم که این نکته ساده نیست، زیرا اگر همسرتان بی ادبانه رفتار کند یا به شما بی احترامی کند، مطمئناً ناراحت خواهید شد. اما پیروی از این امر به شما کمک می کند تا بر خشم خود غلبه کنید و دلیل چنین رفتاری از همسرتان را درک کنید.با آزرده شدن، فقط در روابط خود آشفتگی بیشتری ایجاد خواهید کرد. این اولین قدم برای مقابله با همسر بی احترامی است.

۲٫ در زمان مناسب با او مقابله کنید

شما باید اطمینان حاصل کنید که زمان و مکان مناسبی را انتخاب کرده اید تا با همسرتان در مورد رفتار او صحبت کنید. مهارت های حل تعارض در اینجا نقش اصلی را ایفا می کند.از او بپرسید چه مشکلی دارد و به او کمک کنید تا رفتار بی ادبانه خود را در قبال شما بهبود بخشد. ارتباطات موثر به طور کلی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. آن را امتحان کنید و ممکن است ببینید همسر بی احترام شما کاملا تغییر می کند.احتمالاً او دچار استرس یا مسئله دیگری شده است و عمداً به شما بی احترامی نمی کند. بنابراین باید ابتدا با او صحبت کنید و دیدگاه او را درک کنید. این یک روش موثر برای مقابله با همسر بی احترام است.

۳٫ فضا و زمان شخصی لازم را به او اختصاص دهید

وقتی می دانید که او تمایل به توجه و مراقبت از شما ندار ، بهترین حرکت شما این است که او را تنها بگذارید. به او فضا و زمان شخصی کافی بدهید تا بتواند از اهمیتی که در زندگی او دارید، قدردانی کند و احتمالاً احترام به نظرات شما را نیز شروع کند.همچنین این ممکن است به او نشان دهد که چقدر به نیازها و خواسته های او احترام می گذارید. یا اینکه می توانید روحیه او را حس کنید و پاسخ مثبت دهید. فضای موجود در روابط واقعا می تواند کمک کند، شما باید بدانید که چگونه یک نگاتیو را به یک موقعیت برنده تبدیل کنید.

۴٫ به یک دوست / خویشاوند نزدیک اعتماد کنید یا به مشاوره مراجعه کنید

وقتی به نظر می رسد بی احترامی از طرف همسرتان شما را بسیار سخت عصبانی و ناراحت می کند و می توانید راه حلی برای کل این سناریو پیدا کنید.کاری که می توانید در چنین شرایطی انجام دهید این است که به یک دوست نزدیک که به او اعتماد دارید و به شما مشاوره سالم و صحیحی می دهد، اعتماد کنید. شاید صحبت با این دوست / بستگان دیدگاه جدیدی در مورد نحوه برخورد با همسر بی احترام شما ایجاد کند.مشاوره زوجین روش دیگری برای نجات ازدواج و حل اختلافات است. که به بیش تر زوجین توصیه می شود. در جلسات زوج درمانی مشکلات زوجین به طور ریشه ای درمان می شود و پس از چند جلسه زوجین می توانند بهبود را در روابط خود احساس کنند.

۵- همیشه برای ادامه کار آماده باشید

اگر همسرتان به شما بی احترامی کند چه باید کرد؟ بدون شک شما باید تمام فرصت هایی را که می توانید به همسرتان بدهید تا رفتار خود را نسبت به شما بهتر کند. اما باید بدانید که آیا او واقعاً می تواند به احترام گذاشتن به شما برگردد یا این رابطه ارزش نجات دارد. اما فقط در صورتی که مشکلی پیش بیاید باید آماده رها کردن همسرتان باشید. به یاد داشته باشید، همسر که به شما بی احترامی می کند هرگز شما را از رابطه خود راضی نخواهد کرد. .احترام و عشق مانند دو روی یک سکه است. اگر این دو پایه و اساس رابطه شما فراهم نیستند، پس نمی تواند در آزمایش زمان دوام بیاورد. بنابراین به دقت در این مورد فکر کنید و عاقلانه تصمیم بگیرید


https://www.fadanik.com/?p=24318
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “چرا همسرم به من احترام نمی گذارد؟ دلایل و علت ها !

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز