به روز رسانی شده در : پنجشنبه 3 اسفند 1402 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش
1402/09/12
فدانیک

به گزارش خبرگزاری فدانیک، بدون شک، دوشنبه و سه‌شنبه شب، حساس‌ترین لحظات چند وقت اخیر فوتبال ایران است، چراکه سپاهان …

به گزارش خبرگزاری فدانیک، بدون شک، دوشنبه و سه‌شنبه شب، حساس‌ترین لحظات چند وقت اخیر فوتبال ایران است، چراکه سپاهان و پرسپولیس به عنوان نماینده‌های شایسته کشورمان برای موفقیت و صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تلاش می‌کنند.
در گروه C سپاهان دوشنبه شب، ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه به جای جده و ورزشگاه ملک عبدالله، در شهر اسپورت سیتی در جوار مکه مکرمه و داخل ورزشگاه ۳۸ هزار نفری کینگ عبدالعزیز، میهمان الاتحاد عربستان سعودی است، تیمی که رقابت‌ها را با نونو اسپیرتیو سانتو آغاز کرد اما چند هفته‌ای است که مرد پرتغالی بخاطر کسب نتایج ضعیف برکنار شده و جایش را مارچلو گایاردو گرفته است.
در گروه E هم سه‌شنبه شب از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل الدحیل قطر قرار می‌گیرد، رقابتی که آنقدر حساس است که بلیط‌های آن، چند روز قبل و در عرض سه ساعت، با نصف قیمت، کاملاً به فروش رسید.
در آستانه این دو دیدار مهم و در خصوص شرایط صعود دو تیم شایسته کشورمان، با پایان رأفت بازیکن سابق پرسپولیس، گفت‌وگویی انجام دادیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
ابتدا در خصوص الاتحاد و سپاهان صحبت کنیم؛ به نظر شما شرایط چطور پیش خواهد رفت؟
خدا را شکر امسال سپاهان، هم در لیگ‌برتر هم در آسیا کیفیت بسیار خوبی را ارائه داده است و امیدوارم با کسب حداقل امتیاز بتواند صعود کند، البته حتی شاید با برد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شوند. اصفهان واقعاً تیم خوبی دارد، هوداران خوبی هم حمایتش می‌کنند و مطمئناً برای پیروزی و صعود، لحظه‌شماری می‌کنند. باور کنید امکان برتری هم برابر این حریف وجود دارد، چراکه سپاهان، از درون دروازه تا خط حمله، از ستاره‌های خوبی بهره می‌برد، حتی آقای مورایس هم یک سرمربی با دانش است. انشاالله تلافی آن سه امتیاز ناحقی که AFC به الاتحاد داد، در عربستان جبران شود و بچه‌ها با دست پر به اصفهان برگردند.
حضور ستاره‌های الاتحاد و ضعف خط دفاعی سپاهان در غیاب محمدی و حسین‌نژاد، چقدر در روند بازی تأثیر گذار است؟
قطعاً کار برای سپاهان سخت خواهد بود، الاتحاد در زمین خودش واقعاً عالی بازی می‌کند، در کشور عربستان هم حمایت می‌شود و شرایط فوق‌العاده‌ای دارد، بازیکنانی هم که شما نام بردید، مثل عبدالرزاق حمدالله، ژوتا، کوردنادو و… خیلی عالی هستند. غیبت هادی محمدی، جواد حسین‌نژاد و بقیه، در روند کار سپاهانی‌ها اخلال ایجاد خواهد کرد، ولی خود بازیکنان هم می‌دانند که این جدال، برایشان حکم مرگ و زندگی دارد، و باید با تمام وجودشان به زمین بروند، هرچند که ستاره‌های طلایی‌پوش به یک وحدت تاکتیکی رسیده‌اند و از شرایط حساس، آگاه هستند. به هرحال امیدوارم آن‌ها اسیر جَو وحشتناک ورزشگاه نشوند و نتیجه مطلوب برای سپاهان ایران رقم بخورد.
به نظر شما کلید امتیاز گیری سپاهان برای این مسابقه در چیست؟
همانطور که گفتم، سپاهان امسال، هم در لیگ و هم آسیا شرایط خوبی دارد. آنها فقط سعی می‌کنند فوتبال شناور خودشان را پیاده کنند، تحت هدایت مورایس، این تیم، فوتبال منطقی و هوشمندانه همراه با آرامش را به نمایش می‌گذارد، که هر لحظه می‌تواند خطرناک باشد، اما هرتیمی یکسری نقاط ضعف دارد، به نظر من عمق دفاع طلایی‌پوشان باید راه نفوذ نداشته باشد. قطعاً آقای مورایس به این نکته کاملاً واقف هستند و برنامه‌ریزی خوبی انجام داده است.

به نظر شما بین فوتبال ایران و عربستان شکاف ایجاد شده است؟
ما می‌دانیم که فوتبال‌های عربی متمول هستند، سرمایه زیادی دارند و هزینه‌های زیادی برای فوتبالشان انجام می‌دهند، ضمن اینکه حالا علاقه‌مندان زیادی هم پیدا کرده‌اند. آنها برای کشورشان و آینده‌شان، جشم‌انداز و برنامه‌ریزی خوبی دارند و به این طریق سعی می‌کنند بازیکنان بزرگ و با کیفیت را جذب کنند. علاوه بر آن، به مسائل زیرساختی هم اهمیت می‌دهند و اسپانسرینگ بسیار قوی آن‌ها را پشتیبانی می‌کنند. همانطور که خودتان هم می‌دانید، جام‌جهانی ۲۰۳۶ هم به عربستان سعودی رسیده است، این کشور، از بهترین وررشگاه‌ها بهره می‌برد و خیلی مسائل دیگری هم وجود دارد. به هرحال، عرب‌ها خودشان را به کشورهای صاحب سبک فوتبالی نزدیک کرده‌اند و با جذب ستاره‌هایی مثل کریستیانو رونالدو، بنزما، نیمار که در قطعاً در سال‌های آینده تعدادشان بیشتر خواهد شد، شرایط استثنایی را تجربه می‌کنند. با این وجود، ما هم در کشور خودمان، خوشبختانه بازیکنان بسیار با کیفیتی داریم، ولی امکانات‌مان در حد کشور خودمان است. من فکر می‌کنم با این شرایط و برنامه‌ریزی‌هایی که ما داریم، حتی از آسیا هم عقب افتاده‌ایم و این اتفاق برای فوتبالمان بسیار خطرناک است.
به سراغ بازی پرسپولیس برویم؛ تیم یحیی هم با الدحیل بازی دارد و شرایطش هم بین تیم‌های دوم گروه‌ها برای صعود خوب است‌، نظر شما چیست؟
مسلم است که پرسپولیس هم در ورزشگاه باید الدوحیل را ببرد، چون نیاز به امتیاز دارد و خطر تیم‌های دوم گروه‌های مختلف را حس می‌کند. تیم قطری مطمئناً نسبت به استقلال تاجیکستان از کیفیت بالاتری برخوردار است. فکر می‌کنم پرسپولیس می‌تواند در این جدال سرنوشت‌ساز و در جهنم آزادی به هدف خود برسد، هرچند بقیه تیم‌ها هم دوست دارند راهی مرحله بعد شوند.
به نظر شما؛ در صورت صعود، تیم‌های ایران تا چه مرحله‌ای می‌توانند پیش بروند؟
ابتدا باید شرایط فوتبال ما عوض شود، اینکه پرسپولیس می‌خواهد چهارتا بازیکن خوب بخرد، در کنار وضعیت بد مالی، کارشکنی‌های فدراسیون و سازمان لیگ را هم شامل می‌شود که این اتفاق رخ ندهد. این شرایط اتفاقاً در مقاطع مختلف مورد انتقاد بنده هم بوده است. همیشه از سپاهان، پرسپولیس و نساجی هم دفاع کرده‌ام‌. متأسفانه با یکسری تصمیم اشتباه شاهد بودیم که نماینده شایسته مازندران از آسیا حذف شد، و حتی شرایط صعود دو تیم دیگرمان هم نامشخص است. برای مرحله بعد، نیاز به بازیکنان خوب و باکیفیت داریم، مثلاً پرسپولیس در خط حمله و یکی دو پست دیگر، بازیکنان خیلی خوبی در اختیار ندارد، یا حتی خود سپاهان هم بخاطر هزینه کردن پول بیشتر، با کسر چهار امتیاز مواجهه شده، که این اتفاق هم اشتباه سازمان لیگ است‌. اگر در فوتبال حرفه‌ای بگویید فلان تیم بخاطر هزینه کردن ۵۰ میلیارد بیشتر، با کسر این امتیازات مواجهه شده، به ما می‌خندند، چون در فوتبال دنیا این اتفاق رخ نمی‌دهد. به نظر من، فدراسیون و سازمان لیگ باید دست باشگاه‌ها را باز بگذارند، تا آن‌ها هم بتوانند از نام ایران دفاع کنند. وقتی قرار است جلوی الهلال و النصر بازی کنیم، باید بدانیم که فوتبال یک ورزش برابر است. امیدوارم این مشکلات برای فصل آینده رفع شود.


https://www.fadanik.com/?p=55084
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “کسر ۴ امتیاز از سپاهان، اسباب خنده شده است/ فوتبال یک ورزش برابر است

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز