به روز رسانی شده در : جمعه 29 تیر 1403 | ارسال مطلب
مهم ترین عناوین :
اخبار آموزش و پرورش

خوشبو بودن چیزی فراتر از هر روز دوش گرفتن و استفاده از ادکلن و اسپری بدن است. در این مطلب چند ترفند ساده‌ به شما معرفی می‌کنیم که با به کارگیری آنها همیشه بوی خوش بدهید.


به گزارش فدانیک  به نقل از هاو کن یو، چگونه همیشه بوی خوش بدهیم؟ خوشبو بودن برای هر فردی یک مزیت است. آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه صرف‌نظر از این‌که در چه مکانی هستند، چه لباسی بر تن دارند و با چه افرادی قرار ملاقات دارند، بوی خوش می‌دهند؟ ممکن است این افراد همان لحظه از درِ باشگاه خارج شده باشند یا تازه از خواب بیدار شده باشند، اما همیشه بوی خوبی دارند. حتما خوشبو بودن چیزی فراتر از هر روز دوش گرفتن و استفاده از ادکلن و اسپری بدن است

دوش گرفتن به‌شدت در این قضیه تاثیرگذار است، اما در کنار آن نیز عوامل دیگری وجود دارند که باعث می‌شوند عطر و بوی بدنتان تمام طول روز باقی بمانند. خود استفاده از عطر و ادکلن قوانین و شرایط خاص خود را دارد که در کنار پاکیزگی به نتیجه خواهید رسید.

دوش گرفتن به‌شدت در این قضیه تاثیرگذار است، اما در کنار آن نیز عوامل دیگری وجود دارند که باعث می‌شوند عطر و بوی بدنتان تمام طول روز باقی بمانند. خود استفاده از عطر و ادکلن قوانین و شرایط خاص خود را دارد که در کنار پاکیزگی به نتیجه خواهید رسید.

در ادامه چند راهنمایی که ساده‌تر از آن چیزی که فکر می‌کنید هستند وجود دارند که می‌توانید دنبالشان کنید:

داشتن رژیم غذایی کلید اصلی است

شاید این جمله را شنیده باشید که می‌گوید «شما آن چیزی هستید که می‌خورید»، در واقع می‌توان این جمله را به بویی که می‌دهید نیز نسبت داد. به گفته عطرساز معروف Julia Zangrilli و نقل قول از وب‌سایت Refinery۲۹.com: «اگر دوست دارید تا بوی خوبی بدهید، بسیار مهم است که درباره آن چه که مصرف می‌کنید تامل کنید.»

اولین مشکل مواد غذایی مفیدی همچون پیاز، سیر و از همه مهم‌تر ادویه است. رژیم غذایی سرشار از پیاز، ادویه‌ و سیر می‌تواند برای مزاجتان مفید باشد، ولی برای مشکل بوی بدن، خیر. مشکل ما با این مواد غذایی چیزی فراتر از بوی بد دهان است. این مواد غذایی و ادویه باعث می‌شوند تا مدت‌ها بدنتان بوی خوبی از خود ساطع نکند.

این نوع غذاها نه‌تنها نفستان را بلکه برای پوست و بویی که از منافذ آن ساطع می‌شود تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند تا ۴۸ ساعت بر روی بوی بدن دردسرساز شود. این پایان کار نیست. این سه مورد حتی می‌توانند روی اثر عطر و ادکلن بر بدنتان هم تاثیرگذار باشند. در واقع خوردن غذاهای تازه مانند میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین‌ها می‌توانید یک ایده عالی برای بوی خوب دادن باشند. نوشیدنی‌های قندی نیز می‌توانند بر روی چگونگی بوی شما تاثیر بگذارند که البته این تاثیر منفی است، به‌ویژه نوشیدنی‌های فراوری شده که وارد منافذ می‌شوند.

توقف مصرف این مواد غذایی مطمئنا کار درستی نیست ولی می‌توانید ۴۸ ساعت قبل از هر قرار ملاقات، مراسم و… از مصرف این موارد (سیر، پیار، ادویه، ترشی‌جات، سرکه و…) خودداری کنید و کمی به سبزیجات تازه و میوه‌ها رو بیاورید. هرچند به صورت کلی می‌توانید مصرف این مواد را متعادل کنید.

 

آشنایی با خوشبوکننده‌ها (عطر و ادکلن…) استفاده از آن

مولفه اصلی برای داشتن بوی خوب، عطری است که از آن استفاده می‌کنید. پیدا کردن عطری که به بهترین نحو روی پوستتان بنشیند و برای آن مناسب باشد کار چندان آسانی نیست. اطمینان حاصل کنید تا یک عطر با بوی ‌تر و تازه و طبیعی که کاملا با آن احساس راحتی داشته باشید پیدا کنید. انتخاب عطر مناسب همان چیزی است که باعث می‌شود هر روز احساس امنیت بیشتری داشته باشید.

به لباس‌هایتان توجه کنید

به نظر می‌رسد که این مطلب امری کاملا شفاف و بدیهی باشد، اما توجه داشته باشید که نحوه شستن لباس‌هایتان تفاوت زیادی در بویتان ایجاد می‌کند. از مواد شوینده‌ای که استفاده می‌کنید، تا نحوه خشک شدن لباس‌هایتان، همه این موارد در بوی بدنتان تاثیر گذارند.

به گفته Linda Song یکی از سازندگان عطر و نقل قول از وب‌سایت Givaudan.com بسیاری از سازندگان مواد شوینده و نرم‌کننده‌های پارچه تلاش می‌کنند که بوی عطرهای مختلف را تقلید کنند. در انتخاب مواد شوینده رایحه‌دار دقت کنید. همچنین بهترین روش شست‌وشو را برای هر لباس فقط و فقط از روی راهنمایی که همراه همه لباس‌هاست انتخاب کنید. خشک کردن لباس‌ها در فضای باز را نیز فراموش نکنید.

عطرها را تست کنید

آیا زمانی که برای خرید لباس می‌روید اولین لباسی را که می‌بینید می‌خرید؟ همین امر نیز در مورد عطرها و لوسیون‌ها صادق است، ممکن است که در افراد مختلف بو و نحوه شنیده شدن رایحه یک عطر متفاوت باشد. افرادی که از عطر سردرمی‌آورند، آنها را تست کرده و نحوه ماندگاری و بوی عطر را در طول روز بررسی می‌کنند. بهترین روش برای شناسایی یک عطر خوب به خرج دادن صبر و حوصله است. گاهی اوقات چیزی را می‌خرید که فکر می‌کنید درست است، اما در آن به خلاف این مساله می‌رسید. لازم است که چندین نمونه را امتحان کنید تا یکی از رایحه‌ها شما را متقاعد سازد. عطری را پیدا کنید که کاملا مناسب پوستتان و علاوه بر آن شخصیتتان باشد.

پوست را مرطوب نگه دارید

مربوط نگه داشتن پوست می‌تواند به جلوگیری از مهجور ماندن بوی بد بر روی بدن کمک کند. هنگامی که پوست بدن است، تمایل به جذب و دفع عطر بسیار سریع‌تر است. برای مرطوب نگه داشتن پوست راه‌هایی از جمله مصرف آب زیاد است، مرطوب کردن پوست و استفاده از محصولاتی که مخصوص آب‌رسانی هستند پیشنهاد می‌شود.

به نقاط مناسب بدن عطر بزنید

شاید خیلی از شما ندانید که باید عطر و یا اسپریتان را به کجای بدنتان بزنید، اما این‌که در تمام طول روز بوی خوب بدهید امری ضروری است. بهترین نواحی برای استعمال عطر شامل زانوها، روی نبض‌ها، قفسه سینه و پشت گوش هستند. با این روش می‌توانید بدون زیاده روی کردن و بیش از حد اسپری کردن بیشترین استفاده ممکن را از عطرتان بکنید. همچنین می‌توانید عطر را در ناحیه شکم، پشت گردن، زیر بغل و مچ پا و غیره نیز استعمال کنید.

شاید کمی جزئی‌نگرانه به نظر آید، اما بهتر است تا عطرتان را نیم‌ساعت قبل از ترک منزل استفاده کنید تا حسابی به خورد پوستتان برود. همچنین فراموش نکنید که عطرتان را از یک فاصله قابل ملاحظه به بدنتان اسپری کنید، تا بیش از حد بوی عطر یا لوسیونتان را استنشاق نکنید.

فقط از یک رایحه استفاده نکنید

این جمله بدین معنا نیست که چندین پرفیوم را یک جا با هم بزنید. در عوض می‌توانید روغن‌ها و لوسیون‌های بدن مختلف را نیز امتحان کنید. این لایه‌ها باعث این می‌شوند که بوی بدنتان ماندگاری بالاتری داشته باشد. به دنبال روغن بدنی که با طراوت باشد و مناسب پوستتان باشد بگردید.

عطرتان را شارژ کنید (دوباره بزنید)

اگر می‌خواهید تا تمام طول روز بوی خوب بدهید، لازم است تا بدانید که پرفیوم‌ها و عطرها تمایل به ماندگاری چندان بالایی ندارند. بهترین راه‌حل این است که روزی ۲ بار از عطرتان استفاده کنید. مسلما بسیاری از افراد ممکن است که در طول روز عرق کنند و بهترین راه برای احساس خوشبویی و تازگی داشتن این است که در طول روز از میزان عطر بیشتری استفاده کنید. عطرهای جیبی گزینه‌های مناسبی برای این کارند.

داشتن بوی خوب فقط مختص به پوستتان نیست

کارشناسان توصیه می‌کنند که برای داشتن بوی خوب، بهتر است عطر را در منزلتان، تختخوابتان، لباس‌هایتان و موهایتان نیز اسپری کنید. به عنوان نکته پیشنهاد می‌شود که ملحفه‌های تختخوابتان را مرتب عوض کنید، مسواک‌زدن در صبح را فراموش نکنید، در منزلتان شمع روشن کنید و حمامتان را معطر سازید.

در کنار همه این موارد، موادی که برای استحمام استفاده می‌کنید در خوشبو شدن شما بسیار تاثیرگذارند. شاید کمی نیاز به هزینه بیشتر باشد ولی همیشه سعی کنید از مواد بهداشتی، شامپو، صابون و… معطر استفاده کنید. چه باور کنید و چه نه، تمام این رایحه‌ها بر روی بویی که در طول روز می‌دهید تاثیرگذارند.

از پودر مخصوص از بین برنده بوی پا استفاده کنید

اگر پاهای شما هم مانند پای خیلی از افراد در طول روز بوی بدی می‌گیرد، روزانه چندین دور از پودر تالکوم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که پاهای بد بو می‌توانند لحظاتتان را خراب کنند.

یک شامپوی خشک بگیرید

شامپوی خشک، گروهی از شامپوها هستند که نیازی به آبکشی ندارند. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید هر روز موهایتان را نشویید، احتمالا با این حالت که موهایتان چرب به نظر آیند و بوی بدی بدهند مواجه شده باشید. یک شامپوی خشک که از نظرتان عطری مطلوب دارد تهیه کنید و صبح‌ها یا عصرها که می‌خواهید بیرون بروید از آن استفاده کنید.


https://www.fadanik.com/?p=10400
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی فدانیک در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
نظرات و تجربیات شما

0 دیدگاه برای “۱۱ راز افرادی که همیشه بوی خوش می‌دهند

دیدگاه شما

ابتدا تمام فیلدها را تکمیل نمائید و بعد بر روی ارسال کلیک کنید.

1 / 10
مدل های پالتو به رنگ سال ۲۰۲۲ رنگ آبی بنفش (very pery)
2 / 10
انواع مدل مانتو چهارخانه 
3 / 10
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
نمونه هایی از مدل لباس نوزادی شب یلدا
4 / 10
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
پالتوهای مناسب برای زنان چاق
5 / 10
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
مدل های لباس بندری شیک با طرح های زیبا
6 / 10
مدل انگشتر برلیان زنانه
7 / 10
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
نمونه هایی از شیک ترین مدل انگشتر دخترانه فانتزی
8 / 10
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
جدیدترین و شیک ترین مدل گوشواره های پیرسینگ
9 / 10
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
جدیدترین و بروزترین ست های حلقه نامزدی
10 / 10
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟
آرایش کدام سلبریتی مناسب ماه تولد شماست؟

آخرین مطالب
آموزشی
اخبار روز